A View To A Kill (1985)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Heeft James Bond zijn meerdere gevonden? Het is wellicht de geheimzinnige Max Zorin, die de microchip-wereld via een aardbeving wil vernietigen en overnemen. Of is het de opvallende May Day, de raadselachtige Bondgenote van Zorin. Een Bondfilm vol actie met Patrick Macnee(De Wrekers),als Bondgirl de knappe Tanya Roberts en Fiona Fullerton als de mooie, maar levensgevaarlijke KGB agente.

Cast

Roger Moore ------------- James Bond
Christopher Walken ------ Max Zorin
Tanya Roberts ----------- Stacey Sutton
Grace Jones ------------- May Day
Patrick Macnee ---------- Tibbett, Sir Godfrey
Patrick Bauchau --------- Scarpine
David Yip --------------- Chuck Lee
Fiona Fullerton --------- Pola Ivanova
Manning Redwood --------- Bob Conley
Alison Doody ------------ Jenny Flex
Willoughby Gray --------- Dr. Carl Mortner
Desmond Llewelyn -------- Q
Robert Brown ------------ M
Lois Maxwell ------------ Miss Moneypenny
Walter Gotell ----------- General Gogol
Geoffrey Keen ----------- Minister of Defense
Jean Rougerie ----------- Aubergine
Daniel Benzali ---------- Howe
Bogdan Kominowski ------- Klotkoff
Papillon Soo ------------ Pan Ho
Mary Stavin ------------- Kimberley Jones
Dominique Risbourg ------ Butterfly Act Compere
Carole Ashby ------------ Whistling Girl
Anthony Chinn ----------- Taiwanese Tycoon
Lucien Jerome ----------- Paris Taxi Driver
Joe Flood --------------- U.S. Police Captain
Gerard Buhr ------------- Auctioneer
Dolph Lundgren ---------- Venz
Tony Sibbald ------------ Mine Foreman
Bill Ackridge ----------- O'Rourke
Ron Tarr ---------------- Guard I
Taylor McAuley ---------- Guard II
Peter Ensor ------------- Tycoon
Seva Novgorodtsev ------- Helicopter Pilot
Sian Adey-Jones --------- Meisje op het banket
Carole Hallett ---------- Meisje op het banket
Nike Clark -------------- Meisje op het banket
Paula Thomas ------------ Meisje op het banket
Gloria Douse ------------ Meisje op het banket
Lou-Anne Ronchi --------- Meisje op het banket
Mayako Torigai ---------- Meisje op het banket
Celine Cawley ----------- Meisje op het banket
Deborah Hanna ----------- Meisje op het banket
Helen Clitherow --------- Meisje op het banket
Helen Smith ------------- Meisje op het banket
Jane Spencer ------------ Meisje op het banket
Maggie Defreitas -------- Meisje op het banket
Patricia Martinez ------- Meisje op het banket
Samina Afzal ------------ Meisje op het banket
Terri Jones ------------- Meisje op het banket
Kim Ashfield Norton ----- Vriendin van Bob Conley
Maud Adams --------------
Dame in Fisherman Wharf
Tim Condren
------------- Thug at Stacey's House
Doug Robinson
----------- Thug at Stacey's House
Suzanne Saunders
-------- KGO 7 Reporter
Elke Ritschel ----------- gast op de huwelijksboot te Parijs
Karen Loughlin ---------- Meisje op het bankett
Clive Curtis ------------ Verkoper aan de Eiffel Toren
Albert Simono ----------- Paris policeman (verwijderde scène)
Terry Sach -------------- Wacht aan de mijn
Richard Bonehill -------- Mijnwerker
Kitt Hillier ------------ Hoofdkelner
Hazel Allen ------------- Gaste in het restaurant

Directed

John Glen

Writing credits

Ian Fleming ------------- story
Richard Maibaum --------- screenplay
Michael G. Wilson ------- screenplay

Produced

Albert R. Broccoli ------ producer
Tom Pevsner
------------- associate producer
Michael G. Wilson
------- producer

Original Music

John Barry
Duran Duran ------------- title song
Monty Norman ------------ James Bond theme

Cinematography

Alan Hume

Film Editing

Peter Davies ------------ editor
John S. Smith ----------- additional editor

Casting

Debbie McWilliams

Production Design

Peter Lamont

Art Direction

John Fenner

Set Decoration

Crispian Sallis

Costume Design

Emma Porteus

Makeup Department

Eric Allwright ---------- makeup artist
Joan Carpenter
---------- hair stylist
George Frost
------------ makeup supervisor
Ramon Gow
--------------- hair styles supervisor
Vera Mitchell
----------- hair stylist
Bunty Phillips
---------- makeup artist

Production Management

Leonhard Gmür ----------- production manager:alpine ski unit
Jon Thor Hannesson ------ production manager
Philip Kohler ----------- production manager
Ned Kopp ---------------- production supervisor:San Francisco
Iris Rose --------------- unit manager
Serge Touboul ----------- production manager
Anthony Waye ------------ production supervisor

Second Unit Director or Assistant Director

Peter Bennett ----------- assistant director:second unit
Willy Bogner ------------ director: ski sequences
Barbara Broccoli -------- additional assistant director
Laurent Brégéat
--------- additional assistant director
Gerry Gavigan
----------- assistant director
Simon Haveland
---------- additional assistant director
Nick Heckstall-Smith
---- additional assistant director
Edi Hubschmid
----------- additional assistant director
Terry Madden
------------ additional assistant director
Serge Ménard
------------ additional assistant director
Andrew Warren
----------- additional assistant director
Arthur Wooster
---------- second unit director
Radu Mihaileanu
--------- assistant director:stunt unit
Geoffrey Moore
---------- third assistant director

Art Department

Ted Ambrose ------------- assistant art director
Michael Boone ----------- assistant art director
Jille Brown ------------- assistant set decorator
Kathrin Brunner --------- additional art director
John Chisholm ----------- property master
Ken Court --------------- additional art director
Roger W. Deer ----------- sketch artist
Serge Douy -------------- additional art director
Armin Ganz -------------- additional art director
Michael Lamont ---------- additional art director
Jim Morahan ------------- assistant art director
Maciek Piotrowski ------- sketch artist
Ron Quelch -------------- production buyer
Michael Redding --------- construction manager
Ernest Smith ------------ scenic artist
Jacqueline Stears ------- scenic artist
Alan Tomkins ------------ additional art director
Alan Cheevers ----------- plasterer:stand-by on titles
Dale Haugo -------------- local lead scenic artist

Visual Effects

Leslie Dear ------------- model photographer
Roy Moores -------------- front projection
Charles Staffell -------- front projection
Alan Church ------------- optical camera
Julian Parry ------------ model unit

Sound Department

Derek Ball -------------- sound recordist
Bill Barringer ---------- assistant dubbing editor
Stan Fiferman ----------- dubbing editor
Nigel Galt -------------- dubbing editor
Graham V. Hartstone ----- sound re-recording mixer
John Hayward ------------ sound re-recording mixer
Alan Killick ------------ music editor
Jack T. Knight ---------- dubbing editor
Jean-Pierre Lelong ------ sound effects
Dick Lewzey ------------- music mixer
Colin Miller ------------ sound editor
Ken Nightingall --------- boom operator
Patrick Moriarty -------- sound effects:action unit

Special Effects

Lawrence J. Cavanaugh --- special effects
John Morris ------------- special effects
Kenneth Morris ---------- special effects
Willi Neuner ------------ special effects
John Richardson --------- special effects supervisor
Andr‚ Trielli
----------- special effects
Joss Williams ----------- special effects
Michael Dawson
---------- special effects assistant
Nick Finlayson
---------- special effects technician

Stunts

M. James Arnett --------- stunt team supervisor
Pat Banta --------------- stunt team
Robert Blasco ----------- stunt driver
Christian Bonnichon ----- stunt driver
Jean-Claude Bonnichon --- stunt driver
Claude Carliez ---------- stunt team supervisor
Tracey Eddon ------------ stunt team
Elaine Ford ------------- stunt team
Martin Grace ------------ action sequence arranger
Jean-Claude Houbart ----- stunt driver
Dominique Julienne ------ stunt driver
Michel Julienne --------- stunt driver
Rémy Julienne
----------- driving stunts arranger
Jean-Claude Lagniez
----- stunt driver
Doug Robinson
----------- stunt team
Michael Runyard
--------- stunt team
Bob Simmons
------------- stunt team supervisor
Bill Weston
------------- stunt team
Jason White
------------- stunt team
Marc Wolff
-------------- stunt pilot
B.J. Worth
-------------- parachute stunt: Eiffel Tower jump
Gillian Aldam
----------- additional stunts
Karen Allen
------------- stunt double for Tanya Roberts, Golden Gate
M. James Arnett
--------- additional stunts
Del Baker
--------------- additional stunts
Dickey Beer
------------- additional stunts
Dickey Beer
------------- stunt coordinator snow ski unit
David Brandon
----------- additional stunts
Helen Caldwell
---------- additional stunts
Dennis Camsey
----------- additional stunts
Jack Carpenter
---------- stunts
Tim Condren
------------- stunts
Jack Cooper ------------- additional stunts
Gerry Crampton
---------- additional stunts
Simon Crane
------------- additional stunts
Graeme Crowther
--------- additional stunts
Clive Curtis
------------ additional stunts
John Eaves
-------------- ski stunt double for Roger Moore
Eddie Eddon
------------- additional stunts
Stuart Fell
------------- additional stunts
Tex Fuller
-------------- additional stunts
Martin Grace
------------ stunt double for Roger Moore, Golden Gate
Richard Graydon
--------- additional stunts
Fred Haggerty
----------- additional stunts
Reg Harding
------------- additional stunts
Paul Heasman
------------ additional stunts
Tom Hegarty
------------- additional stunts
Frank Henson
------------ stunts
Eddie Hice
-------------- stunts
Nick Hobbs
-------------- stunts
Jazzer Jeyes
------------ stunts
George Leech
------------ stunts
Jimmy Lodge
------------- stunts
Mark McBride
------------ stunts
Bronco McLoughlin
------- stunts
Wayne Michaels
---------- stunts
Lex Milloy
-------------- stunts
Valentino Musetti
------- stunts
Patrick Médioni
--------- stunts
Mike Potter
------------- stunts
Dinny Powell
------------ stunts
Eddie Powell
------------ stunts
Greg Powell
------------- stunts
Nosher Powell
----------- stunts
Tony Smart
-------------- stunts
Stuart St. Paul
--------- stunts
Trevor Steedman
--------- stunts
Roy Street
-------------- stunts
Malcolm Weaver
---------- stunts
Chris Webb
-------------- stunts
Dick Ziker
-------------- stunt double for Roger Moore

Other crew

Azzedine Alaïa ---------- additional wardrobe: Grace Jones
Peter Allwork
----------- aerial camera operator
Kenneth Atherfold
------- camera grip
Agust Baldursson
-------- location manager
Tina Banta
-------------- contact: USA
Reginald A. Barkshire
--- production controller
John Barry
-------------- conductor
Nicholas T. Bennett
----- pilot: Skyship 500
Steph Benseman
---------- location manager
Maurice Binder
---------- title designer
Willy Bogner
------------ director: ski sequence
Willy Bogner
------------ photographer: ski sequences
Mauricette Boissard
----- location accountant
Brian Bowes
------------- horse team
Joanna Brown
------------ production secretary
Joe Brown
--------------- snow team
David L. Butler
--------- aerial camera operator
May Capsaski
------------ production coordinator
Daphne Carr
------------- continuity: second unit
Jennifer Collen-Smith --- publicity assistant
Gerry Crayson
----------- pilot
Hazel Crombie
----------- location accountant
Ira Curtis-Coleman
------ computer effects
Penny Daniels
----------- continuity: second unit
Nick Daubeny
------------ location manager
Jean-Marc Deschamps
----- location manager
John Eaves
-------------- snow team
Rory Enke
--------------- location manager
Tony Escritt
------------ advisor: Iceland
Mike Evans
-------------- focus puller
Anthony Fairbairn
------- horse team
Nathalie Farjon
--------- production coordinator
Andrea Florineth
-------- snow team
Geoff Freeman
----------- unit publicist
Mike Frift
-------------- camera operator
Norma Garment
----------- production coordinator
Keith Hamshere
---------- still photographer
Sally Hayman
------------ production coordinator
Robert Hillmann
--------- camera operator: second unit
Janet Hirshenson
-------- casting: USA
Richard Holley
---------- pilot
Simon Hume
-------------- focus puller
Jane Jenkins
------------ casting: USA
Charles Juroe
----------- marketing director
Janine King
------------- production secretary
Christl Kirchner
-------- location accountant
Robert Liechti
---------- pilot
Steven Link
------------- snow team
Mario Luraschi
---------- horse team
Colin Manning
----------- camera grip 
Jane Meagher
------------ location accountant
Douglas Milsome
--------- aerial camera operator
Maureen Murphy
---------- production coordinator
Francois Nadal
---------- horse team
Tiny Nicholls
----------- costume supervisor
Douglas Noakes
---------- production accountant
John Nuth
--------------- assistant editor
Nic Raine
--------------- orchestrator
June Randall
------------ continuity
Henry Richardson
-------- additional editor
Marcel Riou
------------- horse team
Peter Rohe
-------------- snow team
Thomas Sims
------------- snow team
Doris Spriggs
----------- assistant: Mr. Moore
Mary Stellar
------------ contact: USA
Charles A. Tamburro
----- pilot
John Tythe
-------------- electrical supervisor
Olivier Victor-Thomas --- horse team
Malcolm Vinson
---------- camera operator: second unit
George Whitear
---------- still photographer
Marc Wolff
-------------- pilot
Arthur Wooster
---------- photographer: second unit
Egil S. Woxholt
--------- additional photographer
Stefan Zürcher
---------- location manager
Jan d'Alquen
------------ additional photographer
Christian de Lagarde
---- horse team
Sidney Margo
------------ music contractor

World Premiere

22 mei 1985 in het Palace of Fine Arts te San Francisco,USA

US Release Datum

24 mei 1985

Europese Release Data

Engeland ---------------- 12 juni 1985
Denemarken -------------- 9 augustus 1985
Finland ----------------- 9 augustus 1985
Zweden ------------------ 12 juli 1985
Duitsland --------------- 8 augustus 1985
Noorwegen --------------- 16 augustus 1985
Frankrijk --------------- 11 september 1985
Nederland --------------- 4 juli 1985

Box Office inkomsten

152,4 miljoen Dollar

TV Premiere

5 november 1987 op ABC Television

Speelduur

125 Minuten

Gadgets

  • Opsporingstoestel voor het vinden van de microchip
  • Boot gecamoufleerd als kleine ijsberg
  • Camera verborgen in ring
  • Bril met verstelbare glazen
  • Doordruk kopieer toestel
  • NORELCO shaver met ingebouwde afluisterapparatuur
  • Paardenzweep met ingebouwde zender voor het bedienen van de injectiespuit met steroïden
  • Card key voor het openen van alle sloten
  • Snooper het mini robotje
  • Camera verborgen in vest knoop

Film locaties

  • Pinewood Studios in Londen
  • Glacier Lake in Ijsland
  • The Jules Vernes Restaurant in Parijs,Frankrijk
  • Eifeltoren in Parijs,Frankrijk
  • Chateaux Chantilly in Chantilly,Frankrijk
  • Dunsmuir House in Oakland,USA
  • Golden Gate Bridge in San Francisco,USA
  • City Hall in San Francisco,USA
  • Amberly in Engeland
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen