Die Another Day (2002)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Een knallende confrontatie in de gedemilitariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea. Een sensationele en supersnelle achtervolging met hovercrafts. Een exploderend mijnenveld... Bonds missie - de ontmaskering van een verrader en het voorkomen van een oorlog met catastrofale gevolgen - voert hem via Hongkong naar Cuba en Londen. Het is een levensgevaarlijke missie, waarin hij niet alleen geholpen, maar vooral ook gehinderd wordt door twee mysterieuze schoonheden. Totdat hij op wel heel persoonlijke wijze kennismaakt met de kracht van een nieuw en verbijsterend wapen. Halle Berry en Rosamund Pike zijn de Bondgirls van dienst.

Cast

Pierce Brosnan ---------- James Bond
Halle Berry ------------- Giacinta Jordan "Jinx"
Toby Stephens ----------- Gustav Graves
Rosamund Pike ----------- Miranda Frost
Rick Yune --------------- Zao
Judi Dench -------------- M
John Cleese ------------- Q
Michael Madsen ---------- Damian Falco
Will Yun Lee ------------ Colonel Moon
Kenneth Tsang ----------- General Moon
Emilio Echevarria ------- Raoul
Mikhail Gorevoy --------- Vlad
Lawrence Makoare -------- Mr. Kil
Colin Salmon ------------ Charles Robinson
Samantha Bond ----------- Miss Moneypenny
Ben Wee ----------------- Snooty Desk Clerk
Ho Yi ------------------- Hotel Manager
Rachel Grant ------------ Peaceful Fountains of Desire
Ian Pirie --------------- Creep
Simˇn Andreu ------------ Dr. Alvarez
Mark Dymond ------------- Mr. Van Bierk
Deborah Moore ----------- Air Hostess
Oliver Skeete ----------- Concierge
Joaquin Martinez -------- Old Man Cigar Factory
Michael G. Wilson ------- General Chandler
Daryl Kwan -------------- General Han
Anna Edwards ------------ gaste in het ijspaleis
Catherine Porter -------- gaste in het ijspaleis
Christine Hewett -------- gaste in het ijspaleis
Lea Jerova -------------- gaste in het ijspaleis
Lynne Hazelden ---------- Ijspaleis TV crew/reporter
Vincent Wong ------------ General Li
Sai-Kit Yung ------------ General Dong
Manolo Caro ------------- Cuban Waiter
Nina Armstrong ---------- jonge dame in de "Blades Club"
Wendy Leech ------------- extra in de "Blades Club"
Tymarah(Sarllya) -------- Korean Scorpion Guard
Paul Darrow ------------- Doctor
Lucas Hare -------------- Medic
Cristina Contes --------- Nurse
Stewart Scudamore ------- Buckingham Palace Reporter
Bill Nash --------------- Buckingham Palace Reporter
James Wallace ----------- Buckingham Palace Reporter
Ami Chorlton ------------ Buckingham Palace Reporter
Thomas Ho --------------- Korean Guard
Madonna ----------------- Verity

Directed

Lee Tamahori

Writing credits

Ian Fleming ------------- characters
Neal Purvis ------------- written by
Robert Wade ------------- written by

Produced

Barbara Broccoli -------- producer
Callum McDougall -------- co-producer
Anthony Waye ------------ executive producer
Michael G. Wilson ------- producer

Original Music

David Arnold
Mirwais Ahmadza´ -------- title song
Madonna ----------------- title song singer
Madonna ----------------- lyricist: "Die Another Day"
Madonna ----------------- song producer: "Die Another Day"
Monty Norman ------------ James Bond theme

Cinematography

David Tattersall

Film Editing

Andrew MacRitchie
Christian Wagner

Casting

Debbie McWilliams

Production Design

Peter Lamont

Art Direction

James Hambidge
Mark Harris
Fred Hole
Neil Lamont
Simon Lamont
Jim Morahan
Stephen Scott
Alan Tomkins

Production Management

Chris Brock ------------- location production manager
Leifur B. Dagfinnsson --- unit production manager
Philip Kohler ----------- location production manager
Janine Modder ----------- production supervisor
Iris Rose --------------- unit manager

Makeup Department

Mary Burton ------------- makeup artist for Ms. Berry
Sterfon Demings
--------- hairdresser for Ms. Berry
Melissa Lackersteen
----- makeup artist
Rick Provenzano
--------- hair stylist for Pierce Brosnan
Bron Roylance
----------- makeup artist for Pierce Brosnan

Set Decoration

Simon Wakefield

Costume Design

Lindy Hemming

Second Unit Director or Assistant Director

Vic Armstrong ----------- second unit director
James Armstrong
--------- action unit third assistant director
Ben Burt
---------------- third assistant director
Gerry Gavigan
----------- first assistant director
Richard Goodwin
--------- additional third assistant director
Toby Hefferman
---------- second assistant director:second unit
Don King
---------------- additional unit director
Terence Madden
---------- third assistant director:second unit
Terry Madden
------------ first assistant director:second unit
Shaun O'Dell
------------ additional unit director
Arthur Wooster
---------- additional unit director

Art Department

Ravi Bansal ------------- concept illustrator
Ute Bergk
--------------- additional set decorator
Alex Boswell
------------ dressing props
Toby Britton
------------ art department assistant
Graham Caulfield
-------- drapesman
Robert Cowper
----------- standby art director
Martin Foley
------------ junior draughtsman
Matthew Forster
--------- stand-by props
Katie Gabriel
----------- art department co-ordinator
Gary Handley
------------ drapes co-ordinator
Rosie Hardwick
---------- draughtsperson
Paul J. Hayes
----------- construction coordinator
Bernie Hearn
------------ chargehand stand-by props
Frank Howe
-------------- drapesman
Stuart Kearns
----------- draughtsman
Michael King
------------ production buyer
Martin Kingsley
--------- assistant property master
Rene Knol
--------------- dressing props
Jason Knox-Johnston
----- draughtsman
Carol Kupisz
------------ graphic designer 
Dominic Lavery
---------- concept artist
Dave Midson
------------- chargehand dressing props
Stephen Morahan
--------- draughtsman
Richard Roberts
--------- additional set decorator
Sarah Robinson
---------- product placement coordinator
Chris Seddon
------------ drapes master
Ty Teiger
--------------- property master
Paul Wescott
------------ H.O.D. Scenic painter / Master
Su Whitaker
------------- art director: stand-by camera
Su Whitaker
------------- stand-by art director
Toby Barnes
------------- art department experience
Dean Coldham
------------ plasterer

Sound Department

Paul Apted -------------- assistant sound editor
Paul Carr --------------- adr recording: UK
John Cochrane ----------- dialogue editor
David Evans ------------- sound effects editor
Martin Evans ------------ supervising sound editor
Dominic Gibbs ----------- sound editor
Peter Gleaves ----------- adr mixer
Peter Holt -------------- foley editor
Daniel Laurie ----------- adr editor
Chris Munro ------------- sound mixer
Chris Munro ------------- sound recordist
Ian Munro --------------- sound mixer: second unit
Paul Munro -------------- boom operator: action unit
Robin Quinn ------------- foley editor
Jack Whittaker ---------- assistant sound editor

Special Effects

Chris Corbould ---------- special effects supervisor
Jody Eltham ------------- special effects assistant
Nick Finlayson ---------- special effects workshop supervisor
Michael Fox ------------- special effects technician
Gareth Wingrove --------- special effects technician
Benjamin M. Esterson ---- special effects technician
Sam Woodward ------------ special effects engineer

Visual Effects

Gascoyne Adam ----------- digital compositor
Ted Andre --------------- visual effects compositor
Christopher Anthony ----- technical director
Richard Bain ------------ visual effects supervisor
Paul Bayliss ------------ digital compositor
Alex Bicknell ----------- visual effects producer
Philip Borg ------------- digital artist
Mara Bryan -------------- visual effects supervisor
Simon Bunker ------------ data operator
Billy A. Campbell ------- assistant visual effects editor
Renee Chamblin ---------- digital compositor
Andrew Daffy ------------ CGI supervisor: title sequence
Ken Dailey -------------- visual effects line producer
Sean Danischevsky ------- digital compositor:Double Negative
Martin R. Davison ------- data operator
Tom Debenham ------------ visual effects supervisor
Dimitri Delacovias ------ digital matte painter
Keith Devlin ------------ 2D lead Compositor
Gavin Digby ------------- digital compositor
Stefan Drury ------------ visual effects producer:MPC
Alec East --------------- designer:visual effects
Yasmine El-Ghamrawy ----- digital compositor
James D. Etherington ---- data operater
Paul J. Franklin -------- visual effects artist
Adam Glasman ------------ colourist
Gavin Graham ------------ technical director
Michael Grobe ----------- lighting technical director
Andy Hague -------------- visual effects editorial
Pete Hanson ------------- studio manager:Double Negative
Michael S. Harbour ------ digital compositor
Dan Harrod -------------- digital compositor
Jeremy Hattingh --------- digital compositor
Tim Hey ----------------- digital paint artist: FrameStore CFC
Rudi Holzapfel ---------- digital compositor
Charles Howell ---------- visual effects coordinator
Adam Inglis ------------- assistant colorist
Graham Jack ------------- visual effects
Slattery John ----------- digital compositor
Tim Keene --------------- visual effects producer
Tim Ketzer -------------- 3D animator
James Lamb -------------- visual effects coordinator
Christopher Lance ------- lead compositor
Stefan Lange ------------ visual effects director of photography
Sharon Lark ------------- visual effects producer
Douglas Larmour --------- digital compositor
Mathias Larserud -------- 3D artist
David Lingenfelser ------ digital effects supervisor
Andrew Lockley ---------- digital compositor:Double Negative
Roz Lowrie -------------- visual effects editor
Alasdair MacCuish ------- digital lab producer:Framestore/CFC
Chris McBride ----------- computer and video supervisor
Steve Murgatroyd -------- visual effects supervisor:Millfilm
Jonathan Neill ---------- lead animator
Donal Nolan ------------- digital artist
Artemis Oikonomopoulou -- digital artist
Tor-Bjorn Olsson -------- digital compositor
Steve Parsons ----------- digital lab operator
Matthew W. Plummer ------ visual effects producer
Geraint Huw Reynolds ---- assistant visual effects editor
John Richardson --------- model effects supervisor
Mark Richardson --------- digital compositor
Digby Rogers ------------ digital texture painter
Tom Rolfe --------------- digital compositor
Sue Rowe ---------------- lead compositor: Cinesite
Karl Rumpf -------------- visual effects associate producer
Pedro Sabrosa ----------- visual effects supervisor
Mark Sanger ------------- visual effects editor
Olivier Sarda ----------- senior digital compositor
Jeremy Sawyer ----------- data operator
Tiffany Smith ----------- visual effects associate producer
Paul Stamp -------------- data operator
Asa Svedberg ------------ digital artist
Michael Talarico -------- pre-vis/motion control supervisor
David Vickery ----------- visual effects: double negative
Tara Walker ------------- digital I/O
Tim Wooster ------------- visual effects director of photography
Alex Wuttke ------------- visual effects
Christian Zeh ----------- digital compositor
Johan Aberg ------------- digital compositor
Keith Barton ------------ production support
Lee Chidwick ------------ data operator
Wally Chin -------------- rotoscope
Darren Christie --------- rotoscope/paint artist
Robert Coquia Jr. ------- 3D technical assistant
Harriet Donington ------- bidding producer
James Eggleton ---------- data operator
Neil Harrison ----------- senior systems administrator
Rob Hill ---------------- data operator
Kevin LaNeave ----------- Avid editor
Peter Menich ------------ digital artist
Eric Petey -------------- digital artist
Kevin Phelan ------------ film recording producer:Lip Sync Post
Mark Topping ------------ visual effects
Simon Trafford ---------- digital compositor

Stunts

G.A. Aguilar ------------ stunt coordinator
Roy Alon ---------------- stunts
Vic Armstrong ----------- stunt coordinator
Ben Bellman ------------- stunts
Nicola Berwick ---------- stunts
Jamie Blake ------------- stunts
Stuart Clark ------------ stunts
George Cottle ----------- stunts
David Cronnelly --------- stunts
Ray De-Haan ------------- stunts
Nrinder Dhudwar --------- stunts
Jim Dowdall ------------- stunts
David Forman ------------ stunts
Amanda Foster ----------- stunts
James Grogan ------------ stunts 
Laird John -------------- Hamilton surfing double
Paul Heasman ------------ stunts
Franklin Henson --------- stunt supervisor
Adam Kirley ------------- stunts
Derek Lea --------------- stunts 
Maurice Lee ------------- stunts
Peter Miles ------------- stunts
Mark Mottram ------------ stunts
Seon Rogers ------------- stunts
Tony Smart -------------- stunts
Marc Wolff -------------- stunt pilot
Richard Wu -------------- stunts
Nicola Berwick ---------- stunt double
Richard Bradshaw -------- stunts
Marc Cass --------------- stunts
George Cottle ----------- stunts double for Mr. Brosnan
Ray De-Haan ------------- stunt double: Aston Martin Driver 
Ben Dimmock ------------- utility stunts
Amanda Foster ----------- stunt double for Ms. Halle Berry
Glenn Foster ------------ utility stunts
Allan Hewitt ------------ parachute pilot 
Rowley Irlam ------------ stunts
Emma Mac ---------------- stunts
Ray Nicholas ------------ stunts 
Peter Pedrero ----------- utility stunts
Andreas Petrides -------- stunt supervisor/performer
Buster Reeves ----------- stunts

Other crew

Susie Allnutt ----------- still photographer second unit
Bob Anderson ------------ sword master
Jeeda Barford ----------- costume buyer
Mark Barry-Jackson ------ helicopter pilot
Michael Bell ------------ trainer: Mr. Brosnan
Anne Bennett ------------ unit publicist
Jonny Benson ------------ floor runner
Judy Britten ------------ production coordinator:action unit
Tania Clarke ------------ assistant editor
Shaun Cobley ------------ clapper loader
Nicola Conlon ----------- assistant: Pierce Brosnan
Matt Cooke -------------- runner
Andrea Cripps ----------- assistant costume designer
Carlos De Carvalho ------ assistant camera
Jo Dixon ---------------- assistant editor
Wendy Dixon ------------- digital operator
Darrick Doerner --------- specialist surfer
Brendan Donnison -------- voice casting
Chuck Douglas ----------- background casting
Lee Eldred -------------- electrician
Dave Evans -------------- armorer
Alex Fenn --------------- assistant editor
Peter Field ------------- camera operator: action unit
StÚphane Foenkinos ------ casting associate
Geoff Freeman ----------- unit publicist
Tom Froud --------------- fencing double
Laird John Hamilton ----- surfing coordinator
Arni Hansson ------------ location manager
Rawdon Hayne ------------ assistant camera
James Herbert ----------- assistant editor
Allan Hewitt ------------ parachute coordinator
Janet Hirshenson -------- casting: USA
Kevin Holt -------------- assistant editor
Tom Hornsby ------------- on-set wardrobe assistant
Pauline Hume ------------ title designer: end titles
Camilla-Valentine Isola - casting: Spain
Jane Jenkins ------------ casting: USA
Jane Kackmer ------------ talent coordinator
David H. Kalama Jr. ----- specialist surfer
Daniel Kleinman --------- title designer
Alex Klien -------------- production assistant
Eddie Knight ------------ gaffer
Stephen Lee ------------- video assist operator: London
Jess Lewington ---------- equipment coordinator
Jay Maidment ------------ still photographer: action unit
Martin Mandeville ------- costume coordinator
Simon Marsden ----------- location manager
John Marzano ------------ aerial director of photography
Johanna Maynard --------- fencing double
Lea Morement ------------ assistant editor
Andrew Noakes ----------- financial controller
Shaun O'Dell ------------ director of photography:additional unit
Jennie Paddon ----------- clapper loader
Ben Paul ---------------- fencing double
Steve Paul -------------- fencing double
Anastasia Petros -------- special thanks
Rob Playford ------------ sound designer:music programing
David Pope -------------- production executive
Juan Lorenzo ------------ Prada location manager
Juan Lorenzo ------------ Prada production assistant
Nick Ray ---------------- key grip
Debs Richardson --------- assistant conforming editor
Lee Robertson ----------- location assistant
Peter Robertson --------- camera operator
Anna Skrein ------------- producer's runner
Basil Smith ------------- clapper loader: insert unit
Michael Solinger -------- post-production supervisor
Todd Spangler ----------- undefined
Ryan Taggart ------------ camera trainee: action unit
Dean Taylor ------------- double for Pierce Brosnan
Jonathan Taylor --------- director of photography: second unit
Donatella Versace ------- special thanks
Jonathan Weeks ---------- fencing double
Jason Wheeler ----------- negative cutter
Paul Wilson ------------- camera opeator: model unit
Marc Wolff -------------- aerial advisor: aerial unit
Marc Wolff -------------- helicopter pilot
Mike Woodley ------------ aerial coordinator: aerial unit
Nigel Woods ------------- best boy
Bruno Zeigler ----------- flying cam operator
Elena Zokas ------------- production coordinator
Chris Cussen ------------ interpreter
Michelle Lewitt --------- casting associate: USA

World Premiere

18 november 2002 in de Royal Albert Hall te Londen

US Release Datum

22 november 2002

Europese Release Data

België ------------------ 27 november 2002
Denemarken -------------- 24 januari 2003
Duitsland --------------- 28 november 2002
Engeland ---------------- 22 november 2002
Estonia ----------------- 29 november 2002
Finland ----------------- 29 november 2002
Frankrijk --------------- 20 november 2002
Griekenland ------------- 1 januari 2003
Ijsland ----------------- 29 november 2002
Italië ------------------ 28 februari 2003
Nederland --------------- 9 januari 2003
Noorwegen --------------- 31 januari 2003
Oostenrijk -------------- 28 november 2002
Polen ------------------- 22 november 2002
Portugal ---------------- 10 januari 2003
Spanje ------------------ 22 november 2002
Zweden ------------------ 28 november 2002
Zwitserland ------------- 20 november 2002

Box Office inkomsten

414,5 miljoen Dollar

TV Premiere

28 oktober 2004 op ITV Television

Speelduur

127 Minuten

Gadgets

  • Ring met ultra hoge frequentie voor het breken van glas
  • Walther P99
  • Miniatuur onderwater beademingstoestel
  • Satelliet zender en onvanger verborgen in duikersmes
  • Surfplank met verborgen wapens
  • Omega Seamaster uurwerk met laser en ontsteking mechanisme
  • Aston Martin Vanquish met volgende gadgets:
  • Schietstoel voor de passagier
  • Ingebouwde raketten
  • Ingebouwde machine geweren
  • Afstandsbediening
  • Onzichtbaar maken (clocking device)

Film locaties

  • Pinewood Studios in Londen,Engeland
  • Aldershot in Hampshire,Engeland
  • Bourton-on-the-Water in Gloucestershire,Engeland
  • Cadiz in AndaluciŰ,Spanje
  • Finland
  • De luchthaven van Heathrow in Londen,Engeland
  • Holywell Bay in Cornwall, Engeland
  • Jokulsarlon,Breidamerkursandur in Ijsland
  • Londen in Engeland
  • Maui in Hawaii,USA
  • Schotland
  • Zuid Korea
  • Het Eden Project in St Austell,Cornwall,Engeland
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen