GoldenEye (1995)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Na zes jaar afwezigheid is James Bond terug in een avontuur dat groter, beter en explosiever is dan ooit tevoren. Vol stunts, exotische locaties, glamoureuze vrouwen en snelle auto's. De nieuwe vijand van 007 wil de hele westerse wereld van de kaart vegen, hij wordt daarbij geholpen door de Russische maffia. Hij steelt een ultra geheime helikopter en een dodelijk Sovjet ruimtewapen "GoldenEye". Alleen agent 007 kan hier de strijd winnen.

Cast

Pierce Brosnan ---------- James Bond
Sean Bean --------------- Alec Trevelyan
Izabella Scorupco
------- Natalya Simonova
Famke Janssen
----------- Xenia Onatopp
Joe Don Baker
----------- Jack Wade
Judi Dench
-------------- M
Gottfried John
---------- Gen. Arkady Grigorovich Ourumov
Robbie Coltrane
--------- Valentin Dmitrovich Zukovsky
Alan Cumming
------------ Boris Grishenko
Tchéky Karyo
------------ Defense Minister Dmitri Mishkin
Desmond Llewelyn
-------- Q
Samantha Bond
----------- Miss Moneypenny
Michael Kitchen
--------- Bill Tanner
Serena Gordon
----------- Caroline
Simon Kunz
-------------- Severnaya duty officer
Pavel Douglas
----------- French warship captain
Olivier Lajous
---------- French warship officer
Billy J. Mitchell
------- Adm. Chuck Farrell
Constantine Gregory
----- Computer store manager
Minnie Driver ----------- Irina
Michelle Arthur --------- Anna
Ravil Issyanov ---------- Mig pilot
Vladimir Milanovich ----- Croupier
Trevor Byfield ---------- Train driver
Paula Marriott ---------- Dame in het casino
Rachel Parsons ---------- Dame in het casino
Simone Bechtel ---------- Dame in het casino
Peter Majer ------------- Valentin's bodyguard
Martin Campbell --------- Cyclist
Simon Crane ------------- Tiger helicopter pilot
Michelle Eldridge ------- singing voice for Irina
Max Faulkner ------------ Guard at helicopter show
Kate Gayson ------------- Girl in casino
Wayne Michaels ---------- Tiger Helicopter Pilot Mr. Gone to Heaven
Michael G. Wilson ------- Member of Russian Security Council

Directed

Martin Campbell

Writing credits

Ian Fleming ------------- characters
Michael France ----------
story
Jeffrey Caine -----------
screenplay
Bruce Feirstein ---------
screenplay

Produced

Barbara Broccoli -------- producer
Tom Pevsner -------------
executive producer
Anthony Waye ------------
associate producer
Michael G. Wilson -------
producer

Original Music

Bono -------------------- song "Goldeneye"
Monty Norman
------------ James Bond theme
The Edge
---------------- musician: "GoldenEye"
Tina Turner
------------- title song singer
Eric Serra
-------------- musician: synthesizer
Eric Serra
-------------- producer: synthesizer score
The Edge
---------------- title song "GoldenEye"

Cinematography

Phil Meheux

Film Editing

Terry Rawlings

Casting

Debbie McWilliams

Production Design

Peter Lamont

Art Direction

Andrew Ackland-Snow
Kathrin Brunner
Charles Dwight Lee

Set Decoration

Michael Ford

Costume Design

Lindy Hemming

Makeup Department

Linda DeVetta ----------- makeup supervisor
Hilary Haines -----------
hair stylist
Colin Jamison -----------
hair styles supervisor
Jan Jamison -------------
hair stylist
Trefor Proud ------------
makeup artist
Jane Royle --------------
makeup artist
Martha Callender --------
assistant makeup artist
Norma Webb --------------
makeup artist

Production Management

Leonhard Gmür ----------- location production manager
Ellen Gordon ------------
location production manager
Philip Kohler -----------
production manager
Callum McDougall --------
additional production manager
Crispin Reece -----------
additional production manager
Iris Rose ---------------
unit manager
Serge Touboul -----------
location production manager
Valery Yermolaev --------
location production manager
Stefan Zürcher ----------
location production manager

Second Unit Director or Assistant Director

David Carrigan ---------- additional assistant director
Jamie Christopher -------
additional assistant director
Eric Fourniols ----------
additional assistant director
Gerry Gavigan -----------
assistant director
Tim Lewis ---------------
additional assistant director
Terry Madden ------------
assistant director: second unit
Elliott Meddings --------
additional assistant director
Bernard Seitz -----------
additional assistant director
Ian Sharp ---------------
second unit director
Richard Styles ----------
additional assistant director
Paul Taylor -------------
additional assistant director
Richard Whelan ----------
additional assistant director
David Wilson ------------
additional assistant director
Arthur Wooster ----------
additional unit director

Art Department

Martin Asbury ----------- storyboard artist
Brian Bishop ------------
scenic artist
Michael Boone -----------
assistant art director
Clive Brown -------------
construction manager
Syd Cain ----------------
storyboard artist
Tony Graysmark ----------
construction coordinator
Ron Higgins -------------
property chargehand
Neil Lamont -------------
supervising art director
Steven Lawrence ---------
assistant art director
Ron Quelch --------------
production buyer
Steven Sallybanks -------
scenic artist
Peter Wallis ------------
property chargehand
Barry Wilkinson ---------
property master
Simon Wilkinson ---------
property chargehand
Peter Williams ----------
construction manager
Graham Caulfield --------
drapesmaster
John Chisholm -----------
prop man
Richard Roberts ---------
assistant set decorator

Sound Department

Antony Bell ------------- boom operator
Michael A. Carter -------
sound re-recording mixer
Pat Gilbert -------------
assistant sound editor
Graham V. Hartstone -----
sound re-recording mixer
Robert Hathaway ---------
music editor
John Hayward ------------
sound re-recording mixer
David John --------------
sound recordist
Didier Lozahic ----------
score mixer: synthesizer score
Peter Musgrave ----------
dialogue editor
Steve Price -------------
music mixer: symphonic music
Bob Risk ----------------
foley editor
Mark Sale ---------------
assistant sound editor
Jim Shields -------------
supervising sound editor
Tony Tromp --------------
assistant sound editor

Special Effects

Norman Baillie ---------- special effects crew
Paul Clancy -------------
special effects crew
Chris Corbould ----------
special effects supervisor
Steve Crawley -----------
wire effects supervisor
Paul Dunn ---------------
special effects crew
Dave Eltham -------------
special effects crew
Nick Finlayson ----------
special effects crew
Steve Hamilton ----------
special effects floor supervisor
Dave Keen ---------------
special effects crew
Dave Knowles ------------
special effects crew
Paul Knowles ------------
special effects crew
John Modder -------------
special effects crew
Roy Moores --------------
back projection
Peter Notley ------------
special effects crew
Roy Quinn ---------------
special effects crew
Luke Rutter -------------
special effects crew
Shaun Rutter ------------
special effects crew
Robbie Scott ------------
special effects crew
Andy Smith  -------------
special effects crew
Paul Taylor -------------
special effects crew
Jamie Thomas ------------
special effects crew
Brian Warner ------------
special effects crew
Andy Williams -----------
special effects floor supervisor
David Brighton ----------
special effects technician
Garth Inns --------------
special effects
Tim Willis --------------
special effects

Visual Effects

Darren Andrews ---------- modeller
Peter Aston -------------
modeller
Richard Bain ------------
visual effects
Jolyon Bambridge --------
modeller
Nikki Barton ------------
visual effects
Steven Begg -------------
visual effects
Nigel Blake -------------
modeller
Nigel Brackley ----------
modeller
Mara Bryan --------------
visual effects coordinator
Mark Bullimore ----------
modeller
Angus Cameron -----------
visual effects
David Carrigan ----------
first assistant director:visual effects unit
Simon Coombs ------------
visual effects
Brenda Coxon ------------
visual effects
Evan Davies -------------
visual effects
Fred Evans --------------
sculptor modeller
John Fisher -------------
video/computer technician
Roger Gibbon ------------
visual effects
Tim Grover --------------
visual effects editor
Dick Hewitt -------------
video effects supervisor
Matthew Holben ----------
visual effects
John Holmes -------------
modeller
Matthew Horton ----------
model special effects technician
Antony Hunt -------------
visual effects
Andrew Jeffery ----------
visual effects
Peter Jones -------------
video/computer technician
Michael Lamont ----------
art director: model unit
Richard Lucas -----------
visual effects
Jim Machin --------------
modeller
Alan Marques ------------
visual effects
Sean McConville ---------
modeller
Derek Meddings ----------
miniature effects supervisor
Mark Meddings -----------
model floor supervisor
Rick Mietkowski ---------
visual effects
Digby Milner ------------
model floor supervisor
Jamie Jackson -----------
Moore modeller
Greg Morgan -------------
modeller
John Morgan -------------
model unit camera operator
Charlie Noble -----------
visual effects
Christine Overs ---------
model special effects technician
David Relfe -------------
modeller
Graham Riddell ----------
modeller
Paul Riddle -------------
visual effects
Stuart Robinson ---------
modeller
Richard Scarlett --------
visual effects
Brian Smithies ----------
modeler head of department
James Smithies ----------
modeller
Jim Staines -------------
computer screen storyboards
Mark Stannard -----------
visual effects
Andrew Stevens ----------
visual effects
Nigel Stone -------------
visual effects
Jamie Thomas ------------
special effects modeller
Leslie Wheeler ----------
model special effects technician
Paul Wilson -------------
visual effects photographer
Arthur Windus -----------
visual effects
Sean Woodward -----------
video/computer technician
David Worley ------------
model unit camera operator
Alan Church -------------
process photography
José Granell
------------ director of miniature effects
Peter Mann
-------------- stand-by carpenter: second model unit

Stunts

Duncan Barbour ---------- vehicle backup
Jake Brake --------------
parachuter
Patrick Cauderlier ------
stunts
Simon Crane -------------
stunt coordinator
Jim Dowdall -------------
stunts
Tracey Eddon ------------
stunts
Jamie Edgell ------------
stunts
Steve Griffin -----------
stunts
Paul Heasman ------------
stunts
Eunice Huthart ----------
stunts
Dominique Julienne ------
stunt driver
Rémy Julienne
----------- car chase stunts
Steve Lamonby
----------- vehicle backup
Maryline Lebec
---------- stunt driver
Jacques 'Zoo' Malnuit
--- parachuter
Sean McCabe
------------- stunts
Wayne Michaels
---------- stunts
Gary Powell
------------- stunts
Tom Sanders
------------- parachuter
Christophe Vaison
------- stunt driver
Freddie Wilmington
------ vehicle backup
B.J. Worth
-------------- parachute coordinator
Lucy Allen
-------------- additional stunts
Roy Alon
---------------- additional stunts
David Boston
------------ additional stunts
Brian Bowes
------------- stunts
Helen Caldwell
---------- stunts
Marc Cass
--------------- stunts
Simon Crane
------------- stunts
David Cronnelly
--------- stunts
Gabe Cronnelly
---------- stunts
Graeme Crowther
--------- stunts
Perry Davey
------------- stunts
Ray De-Haan
------------- stunts
Tom Delmar
-------------- stunts
Steve Dent
-------------- stunts
Tim Fell
---------------- stunts
Terry Forestal
---------- stunts
Sarah Franzl
------------ stunts
Nick Gillard
------------ stunts
Romo Gorrara
------------ stunts
Joss Gower
-------------- stunts
Richard Hammatt
--------- stunts
Lyndon S. Hellewell
----- stunts
Mark Henson
------------- stunts
Paul Herbert
------------ stunts
Jeff Hewitt-Davis
------- stunts
Nick Hobbs
-------------- stunts
Sy Hollands
------------- stunts
Eunice Huthart
---------- stunt double
Eunice Huthart
---------- stunt double for Famke Janssen
Tiddler James
----------- stunts
Dominique Julienne
------ stunts
Eddie Kidd
-------------- stunt double for Pierce Brosnan
Sean McCabe
------------- stunt double for Mr. Bean
Wayne Michaels
---------- bungee jump stunt
Wayne Michaels
---------- stunt double for Pierce Brosnan #2
Ray Nicholas
------------ stunts
Peter Pedrero
----------- utility stunts
Andreas Petrides
-------- stunts
Gary Powell
------------- stunt double for Bond double #1
Danny Ray Cook
---------- stunts
Stuart Stark
------------ stunts
Stuart Stark
------------ utility stunts
Cris Thomas-Palomino
---- stunts
B.J. Worth
-------------- free fall skydiving double for Pierce Brosnan

Other crew

John Altman ------------- conductor
John Altman -------------
orchestrator
David Arch --------------
orchestrator
Gordon Arnell -----------
marketing
Gordon Arnell -----------
publicist
Kenneth Atherfold -------
camera grip
Duncan Barbour ----------
vehicle backup
Jacqueline Benloulou ----
location accountant
Luigi Bisioli -----------
electrical gaffer
Charles Bodycomb --------
armorer
Tony Bradley ------------
transportation coordinator
Albert R. Broccoli ------
presenter
Christopher Brosnan -----
production runner
R‚gis Brun
-------------- location manager
Cathy Caraveo
----------- production coordinator
Sean Connor
------------- camera focus
Tom Danaher
------------- pilot: Cessna 172
Danny Dark
-------------- studio manager
David Deane
------------- fire officer
Pam Dixon
--------------- Mickelson casting: USA
Delta Doric
------------- site maintenance services
Harriet Earle
----------- location manager
Nigel Egerton
----------- wardrobe master
Michelle Eldridge
------- singing voice for Minnie Driver
Mike Evans
-------------- camera focus
Anthony Fabian
---------- music advisor
Jasper Fforde
----------- camera focus
Sue Field
--------------- continuity: second unit
Peter Flynn
------------- action helicopter pilot
Steve Foster
------------ electrical gaffer
Bob Freeman
------------- camera grip
Geoff Freeman
----------- unit publicist
Christoph Frutiger
------ camera focus
Irina Ganina
------------ location accountant
Rica Groennou
----------- location manager
Tim Grover
-------------- first assistant editor
Ricky Hall
-------------- camera grip
Keith Hamshere
---------- still photographer
Harvey Harrison
--------- camera operator: second unit
Etienne Herrenschmidt
--- pilot: Tiger
Sarah Hinch
------------- assistant: Martin Campbell
Andy Hopkins
------------ camera crane operator
Celia Irvin
------------- assistant to producers
Andrew Jack
------------- dialogue coach
Daniel Kleinman
--------- title designer
Hans-Peter Kuenzli
------ pilot: Pilatus Porter
Steve Lamonby
----------- vehicle backup
Jane Meagher
------------ location accountant
Derek Meddings
---------- dedicatee
Karin Mercurio
---------- location accountant
Ernst Michel
------------ safety climber
Sybil Nicolas
----------- location manager
Andrew Noakes
----------- production accountant
Douglas Noakes
---------- financial controller
Pat O'Reilly
------------ publicity assistant
David Paris
------------- action helicopter pilot
John Parkinson
---------- vice-president of marketing: Danjaq
Roger Pearce
------------ camera operator
Grahame Peters
---------- second assistant editor
Rebecca Peters
---------- video assist operator
Helga Ploiner
----------- location accountant 
Bill Pochetty
----------- electrical gaffer 
David Pope
-------------- legal services
Ray Potter
-------------- electrical best boy
Terry Potter
------------ electrical supervisor
Herbert Raditschnig
----- camera operator: alpine unit
June Randall
------------ script supervisor
Neil Ravan
-------------- location manager
Candida Richardson
------ video assist operator
Penelope Robinson
------- location accountant
John Roebuck
------------ costings accountant
Marge Rowland
----------- representative: United Artist
Dustin Salem
------------ military coordinator: USA
Adam Samuelson
---------- crane operator: giraffe & louma crane
Amanda Schofield
-------- publicity assistant
John Scott
-------------- wardrobe supervisor
Amy Segal
--------------- location manager
Richard Sharkey
--------- location manager
Natalya Smirnova
-------- location manager
Yuliya Sobolevskaya
----- location manager
Sandra M. Stott
--------- production coordinator
Lee Tailor
-------------- production runner
Michael Tavares
--------- US contact
Jane Turner
------------- choreographe 
Thomas Ulrich
----------- safety climber
Karen S. Uphoff
--------- production coordinator
Eric Vega
--------------- production coordinator
Anya Vronskaya
---------- russian production liaison
Mark Ward
--------------- video assist operator
David Watkins
----------- camera focus
Hanka Weiszflog
--------- production coordinator
Chris Wheeldon
---------- location manager
Alan White
-------------- photographic backings
George Whitear
---------- still photographer: second unit
Freddie Wilmington
------ vehicle backup
Colin Wilson
------------ wardrobe master
Mike Woodley
------------ aviation advisor
Arthur Wooster
---------- additional unit photographer
Tim Wooster
------------- camera operator: alpine unit
Elena Zokas
------------- production coordinator
Dimitry Baskin
---------- interpreter: St.Petersburg
Francesca Castellano
---- assistant production coordinator
Simon Emanuel
----------- floor runner
Susan French
------------ second assistant editor
Dan Grace
--------------- wardrobe assistant
Tim Guthrie
------------- wardrobe assistant
Jenny Hawkins
----------- wardrobe assistant
Cephas Howard
----------- electrician
Nikos Kalimerakis
------- electrician
Justin Owen
------------- computer/video systems
Jeremy Pelzer
----------- assistant location manager
Paul Sacks
-------------- photo publicity
Alf Tramontin
----------- steadicam operator
Pedro J. Villalón
------- gaffer

World Premiere

13 november 1995 in het Dorothy Chandler Pavilion te Los Angeles,USA

US Release Datum

17 november 1995

Europese Release Data

België ------------------ 20 december 1995
Denemarken -------------- 26 januari 1996
Duitsland --------------- 28 december 1995
Engeland ---------------- 24 november 1995
Estonia ----------------- 9 februari 1996
Finland ----------------- 15 december 1995
Frankrijk --------------- 20 december 1995
Griekenland ------------- 12 januari 1996
Ijsland ----------------- 15 december 1995
Italië ------------------ 12 januari 1996
Luxemburg --------------- 22 december 1995
Nederland --------------- 7 december 1995
Noorwegen --------------- 26 december 1995
Oostenrijk -------------- 29 december 1995
Polen ------------------- 26 december 1995
Portugal ---------------- 8 december 1995
Slovenië ---------------- 10 december 1995
Spanje ------------------ 20 december 1995
Zweden ------------------ 8 december 1995
Zwitserland ------------- 15 december 1995

Box Office inkomsten

350,7 miljoen Dollar

TV Premiere

27 september 1998 op NBC Television

Speelduur

125 Minuten

Gadgets

  • Broeksriem met ingebouwd rappel koord
  • Piton & laser geweer
  • BMW Z3 met allerlei gadgets (worden in de film niet gebruikt)
  • Omega Seamaster uurwerk met ingebouwde laser
  • Kleefmijnen met afstandsbediening
  • Elektronische deuropener
  • Parker pen met ingebouwde klasse IV granaat
  • Ultra zoom camera met communicatie verbinding

Film locaties

  • Verzasca Stuwdam aan Locarno in Zwitserland
  • Monaco
  • Casino de Monte Carlo te Monaco
  • MI6 HQ,Londen in Engeland
  • The Snake Ranch in Chelsea,England
  • Court Hall,Londen in Engeland
  • Epsom Racecourse in Surrey,England
  • Arecibo Observatorium in Puerto Rico
  • Nene Valley Railway in Petersborough,Engeland
  • Leavesden Studios in Herts,England
  • Somerset House in Londen,England
  • Sint Petersburg in Rusland
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen