Never Say Never Again (1983)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Na lange tijd is Sean Connery terug als Bond, James Bond. Hier in een remake van Thunderball. Wanneer twee kernkoppen gestolen worden door de boosaardige organisatie SPECTRE, stort agent 007 zich in een explosieve race tegen de klok om de wereld te redden van de nucleaire terroristen. Met Kim Bassinger als Domino en Barbara Carrera als Fatima Blush.

Cast

Sean Connery ------------ James Bond
Klaus Maria Brandauer --- Largo
Max von Sydow ----------- Blofeld
Barbara Carrera --------- Fatima Blush
Kim Basinger ------------ Domino Petachi
Bernie Casey ------------ Leiter
Alec McCowen ------------ 'Q' Algernon
Edward Fox -------------- M
Pamela Salem ------------ Miss Moneypenny
Rowan Atkinson ---------- Nigel Small-Fawcett
Valerie Leon ------------ Lady in Bahamas
Milos Kirek ------------- Kovacs (as Milow Kirek)
Pat Roach --------------- Lippe
Anthony Sharp ----------- Lord Ambrose
Prunella Gee ------------ Patricia
Saskia Cohen-Tanugi ----- Nicole
Gavan O'Herlihy --------- Jack Petachi
Ronald Pickup ----------- Elliott
Robert Rietty ----------- Italian Minister
Guido Adorni ------------ Italian Minister
Vincent Marzello -------- Culpepper
Christopher Reich ------- Number 5
Billy J. Mitchell ------- Captain Pederson
Manning Redwood --------- Gen. Miller
Anthony Van Laast ------- Kurt
Sylvia Marriott --------- French Minister
Dan Meaden -------------- Bouncer at Casino
Michael Medwin ---------- Doctor at Shrublands
Lucy Hornak ------------- Nurse at Shrublands
Derek Deadman ----------- Porter at Shrublands
Joanna Dickens ---------- Cook at Shrublands
Tony Alleff ------------- Auctioneer
Paul Tucker ------------- Ship's Steward
Brenda Kempner ---------- Masseuse
Jill Meager ------------- Receptionist at Health Spa
John Stephen Hill ------- Communications Officer
Wendy Leech ------------- Girl Hostage
Roy Bowe ---------------- Ship's Captain
Roy Alon ---------------- Prison guard
Tony Cyrus -------------- Arab buyer
Rocky Taylor ------------ Hostage guard
Richard Bonehill -------- gast in casino naast Fatima Blush
Amy Irving -------------- vrouwelijke stem van Computer Eye Scan

Directed

Irvin Kershner

Writing credits

Kevin McClory ----------- story
Jack Whittingham -------- story
Ian Fleming ------------- story
Lorenzo Semple Jr. ------ screenplay
Ian La Frenais
Dick Clement

Produced

Michael Dryhurst -------- associate producer 
Kevin McClory
----------- executive producer 
Jack Schwartzman
-------- producer

Original Music

Michel Legrand
Herb Alpert ------------- music producer: title song
Herb Alpert ------------- musician: trumpet solo, title song
Alan Bergman ------------ lyricist: title song
Marilyn Bergman --------- lyricist: title song
Lani Hall --------------- title song singer

Cinematography

Douglas Slocombe

Film Editing

Ian Crafford
Nick Moore -------------- assistant film editor
Peter Musgrave ---------- additional editor
Wally Nelson ------------ assistant film editor
John Nuth --------------- assistant film editor
Joe Seaton -------------- assistant film editor
Annie Charvein ---------- assistant film editor

Casting

Maggie Cartier

Production Design

Stephen B. Grimes
Philip Harrison

Production Management

Jean-Pierre Avice ------- production manager: France
Malcolm J. Christopher --
production manager: Bahamas
John Davis --------------
production manager: UK
Alexander De Grunwald ---
production supervisor
Evzen Kolar -------------
unit manager: second unit
Apolinar Rabinal --------
production manager: Spain
Arnold Ross -------------
production manager: Spain

Makeup Department

Robin Grantham ---------- chief makeup artist
Ilona Herman
------------ hair stylist for Mr. Connery
Ilona Herman
------------ makeup artist for Mr. Connery
Stephanie Kaye
---------- chief hair stylist
Sue Love
---------------- hair stylist 
Christine Allsopp
------- makeup artist

Art Direction

Roy Stannard
Michael White

Set Decoration

Peter Howitt

Costume Design

Charles Knode

Second Unit Director or Assistant Director

Roy Button -------------- assistant director
Gregory Dark ------------
assistant director
Carlos Gil --------------
assistant director
Steve Harding -----------
assistant director
Michael D. Moore --------
second unit director
David Tomblin -----------
first assistant director
Raoul Girard ------------
first assistant director
Christopher Newman ------
assistant director: second unit
Christopher Newman ------
second assistant director

Art Department

Robert Betts ------------ standby crew
Leslie Dilley -----------
supervising art director
Joe Dipple --------------
standby crew
George Djurkovic --------
assistant art director
Don Dossett -------------
assistant art director
George Gibbons ----------
standby crew
Peter Hancock -----------
property master
Stephen Hargreaves ------
standby crew
Robert Hill -------------
standby crew
John Lanzer -------------
property buyer
Bill Welch --------------
construction manager
Alan Williams -----------
standby crew
John Wood ---------------
assistant art director
Dave Midson -------------
chargehand dressing prop
Cameron Striewski -------
art director: world domination game sequence

Sound Department

David Allen ------------- sound mixer
Keith Grant
------------- music mixer
Taffy Haines
------------ sound maintenance
Simon Kaye
-------------- sound recordist
Valerie Lesser
---------- music editor
Ray Merrin
-------------- dubbing assistant
John Poyner
------------- dubbing editor
Bill Rowe
--------------- dubbing mixer
David Sutton
------------ sound boom
Norman Wanstall
--------- dubbing editor
Lionel Strutt
----------- adr mixer

Special Effects

David Beavis ------------ special effects technician
David Harris
------------ special effects technician
Branwell McClory
-------- special effects technician
Trevor Neighbour
-------- special effects technician
Roger Nichols
----------- special effects technician
David Watkins
----------- special effects technician
Ian Wingrove
------------ special effects supervisor
Michael Dawson
---------- special effects administrator

Visual Effects

Roger Dorney ------------ optical supervisor
David Dryer
------------- special visual effects supervisor
Bob Shepherd
------------ production supervisor: optical special effects
Douglas Smith
----------- optical chief camera operator
Michael Backauskas
------ visual effects assistant editor
David Bartholomew
------- visual effects assistant editor
Alan Church
------------- optical camera
Denny Kelly
------------- visual effects editor
Michael D.
Middleton ---- visual effects still photographe
Tom Pahk
---------------- model maker

Stunts

Vic Armstrong ----------- stunt coordinator
Roy Alon ---------------- stunts
Dickey Beer
------------- stunts
Marc Boyle
-------------- stunts
Edward Garcia
----------- stunts
Frank Henson
------------ stunts
Billy Horrigan
---------- stunts
Wendy Leech
------------- stunts
Glenn Randall Jr.
------- stunt consultant: first & second units
Michael Runyard
--------- motorcycle stunts
Vic Armstrong
----------- high fall on horseback double for Mr.Connery
Andy Bradford
----------- additional stunts
Jim Dowdall
------------- additional stunts
Tracey Eddon
------------ high fall on horseback double for Ms.Basinger
Terry Forestal
---------- additional stunts
Alan Gold
--------------- additional stunts
Nick Hobbs
-------------- additional stunts
George Leech
------------ additional stunts
Jimmy Lodge
------------- additional stunts
Wayne Michaels
---------- additional stunts
Valentino Musetti
------- additional stunts
Dinny Powell
------------ additional stunts
Eddie Powell
------------ additional stunts
Greg Powell
------------- additional stunts
Doug Robinson
----------- additional stunts
Tony Smart
-------------- additional stunts
Stuart St. Paul
--------- stunts
Roy Street
-------------- additional stunts
Rocky Taylor
------------ stunts
Tip Tipping
------------- additional stunts
Terry Walsh
------------- additional stunts
Bill Weston
------------- additional stunts
Nick Wilkinson
---------- stunts

Other crew

Guy Alimo --------------- technical advisor
Peter Allwork ----------- aerial photographer
Bill Barringer ---------- assistant film editor
Ron Beck ---------------- wardrobe supervisor
Paul Beeson ------------- director of photography: second unit
Jill Bender ------------- production assistant
Keith Blake ------------- focus puller
Ricou Browning ---------- underwater sequence director
Wally Byatt ------------- camera operator
Scott Carpenter --------- underwater consultant
Gilly Case -------------- assistant to  Mr.Kershner
Ira Curtis-Coleman ------ television, computer and electric effects
Rob Dickinson ----------- electronic graphics supervisor
Martin Evans ------------ electrical gaffer
Jane Feinberg ----------- casting: USA
Mike Fenton ------------- casting: USA
Michael Ferris ---------- underwater camera operator
Jeff Freedman ----------- merchandising coordinator
Beatrice Geffriaud ------ production assistant
Anne Glanfield ---------- location consultant
Moby Griffin ------------ boat master
Sara Keene -------------- unit publicist
Jordan Klein Sr. -------- underwater camera operator
Robert Lawrence --------- supervising editor 
Pamela Mann ------------- script supervisor
Yvonne McGeeney --------- assistant to  Mr.Schwartzman
Gavin McKinney ---------- divemaster
Ray Meehan -------------- best boy
Sergio Mendez ----------- music producer: title song
Brian Osborne ----------- camera grip 
Kant Pan ---------------- assistant film editor 
Gladys Pearce ----------- production coordinator 
Bob Penn ---------------- still photographer 
Julian Plowden ---------- associate to  Mr.Schwartzman
Linda Rabin ------------- production assistant
Micheline Roquebrune ---- titles
Anne Schwebel ----------- assistant to Mr.Schwartzman
Robert A. Shaheen ------- thanks 
Talia Shire ------------- consultant to producer
Jack Smith -------------- production controller
Robert Steadman --------- director of photography: underwater sequences
Anne Marie Stein -------- assistant to Mr.Kershner
Montie Taylor ----------- underwater gaffer
Paul Tucker ------------- production accountant
Robin Vidgeon ----------- focus puller
Chic Waterson ----------- camera operator
Paul Beeson ------------- additional photographer
Tony Brown -------------- assistant camera
Wick Finch -------------- electrician
Martin Kenzie ----------- second assistant camera: second unit
Alex Matcham ------------ assistant accountant
Gail Samuelson ---------- secretary: Sean Connery and Michael Dryhurst
Steven Seagal ----------- martial arts instructor

World Premiere

6 oktober 1983 in Mann's National Theater in Los Angeles,USA

US Release Datum

7 oktober 1983

Europese Release Data

Denemarken -------------- 20 januari 1984
Finland ----------------- 16 december 1983
Zweden ------------------ 16 december 1983
Duitsland --------------- 20 januari 1984
Noorwegen --------------- 26 december 1983
Frankrijk --------------- 30 november 1983
Engeland ---------------- 14 december 1983

Box Office inkomsten

137,5 miljoen Dollar

TV Premiere

2 november 1986 op ABC Television

Speelduur

133 Minuten

Gadgets

  • Motorfiets met raketaandrijving
  • Polsuurwerk met ingebouwde laser
  • Vulpen met afvuurbare mini raketjes
  • XT-7B vlieg platforms

Film locaties

  • Elstree Studios in Londen,Engeland
  • Nassau in de Bahamas,USA
  • Frankrijk
  • Malta
  • Monaco
  • Silver Springs,Ocala in Florida,USA
  • Spanje
  • Villefranche sur mer in Frankrijk
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen