The World Is Not Enough (1999)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Pierce Brosnan terug als agent 007. James Bond krijgt de opdracht van "M" om de erfgename van een oliebaron te beschermen. Hij wordt meegezogen in een avontuur vol spanning en intriges. Zijn tegenstander is Renard, een genadeloze anarchist die immuun geworden is voor pijn en daarom bijna onverslaanbaar is. Alle nodige elementen voor een spannende Bond film zijn hier van de partij. Denise Richards, Sophie Marceau en Maria Grazia Cucinotta zijn de Bondgirls in deze film.

Cast

Pierce Brosnan ---------- James Bond
Sophie Marceau ---------- Elektra King
Robert Carlyle
---------- Renard
Denise Richards
--------- Dr. Christmas Jones
Robbie Coltrane
--------- Valentin Zukovsky
Judi Dench
-------------- M
Desmond Llewelyn
-------- Q
John Cleese
------------- R
Maria Grazia Cucinotta
-- Cigar Girl
Samantha Bond
----------- Miss Moneypenny
Michael Kitchen
--------- Bill Tanner
Colin Salmon
------------ Charles Robinson
Goldie
------------------ Bull
David Calder
------------ Sir Robert King
Serena Scott Thomas
----- Dr. Molly Warmflash
Ulrich Thomsen
---------- Davidov
John Seru
--------------- Gabor
Claude-Oliver Rudolph
--- Colonel Akakievich
Patrick Malahide
-------- Lachaise
Omid Djalili
------------ Foreman
Jeff Nuttall
------------ Dr. Arkov
Diran Meghreblian
------- Coptic Priest
John Albasiny
----------- Helicopter Pilot
Patrick Romer
----------- Pilot
Jimmy Roussounis
-------- Pipeline Technician
Justus von Dohnanyi
----- Captain Nikoli
Hassani Shapi
----------- Doctor
Carl McCrystal
---------- Trukhin
Martyn Lewis
------------ Newsreader
Kourosh Asad
------------ Russian Radio Operator
Daisy Beaumont
---------- Nina
Nina Muschallik
--------- Verushka
Daz Crawford
------------ Casino Thug
Peter Mehtab
------------ Casino Dealer
Roy Alon
---------------- Man In Restaurant
Ray Brown
--------------- Wheel-Clamping Policeman
Marc Cass
--------------- Submarine crew
Jamie Edgell
------------ Renard's Man
Paul Heasman
------------ Renard's Man
Mark Henson
------------- Renard's Man
Gary Powell
------------- Submarine Crew
Greg Powell
------------- Man In Restaurant
Judith Shekoni
---------- dame in het casino
Lea Jerova -------------- dame in het casino
Miho Morikawa ----------- dame in het casino
Sinta ------------------- croupier
Lee Sheward
------------- Submarine Crew
Tom Struthers
----------- Submarine Crew
Rocky Taylor
------------ Man In Restaurant
Michael G. Wilson
------- Man in Casino

Directed

Michael Apted

Writing credits

Neal Purvis ------------- story
Robert Wade ------------- story
Neal Purvis ------------- screenplay
Robert Wade ------------- screenplay
Bruce Feirstein --------- screenplay
Ian Fleming ------------- characters

Produced

Barbara Broccoli -------- producer 
Nigel Goldsack ---------- associate producer 
Anthony Waye ------------ line producer 
Michael G. Wilson ------- producer

Original Music

David Arnold
Don Black --------------- lyricist: title song
Garbage ----------------- performers: title song
Duke Erikson ------------ musician: guitars : title song
Steve Marker ------------ musician: bass : title song
Butch Vig --------------- musician: drums : title song
Monty Norman ------------ James Bond theme

Cinematography

Adrian Biddle

Film Editing

Jim Clark

Casting

Debbie McWilliams

Production Design

Peter Lamont

Art Direction

Andrew Ackland-Snow
Mark Harris
Fred Hole
Neil Lamont
Simon Lamont
Steven Lawrence
Jim Morahan

Set Decoration

Simon Wakefield

Costume Design

Lindy Hemming

Makeup Department

Linda DeVetta ----------- makeup supervisor
Hilary Haines ----------- hair stylist: second unit
Colin Jamison ----------- hair styles supervisor
Jan Jamison ------------- hair stylist
Rebecca Lafford --------- makeup artist: second unit
Rick Provenzano --------- hair stylist for Mr. Brosnan
Barry Richardson -------- hair stylist: third unit
Barry Richardson -------- makeup artist: third unit
Bron Roylance ----------- makeup artist for Mr. Brosnan
Jane Royle -------------- makeup artist 
Zoe Tahir --------------- dailies hair stylist

Production Management

Ali Akdeniz ------------- location production manager
Terry Bamber ------------ location production manager
John Bernard ------------ location production manager
Yousaf Bokhari ---------- location production manager
Gilles Castera ---------- location unit manager
Hugh Harlow ------------- production supervisor
Trevor Ingman ----------- location unit manager
Philip Kohler ----------- production supervisor
Tim Lewis --------------- location production manager
Janine Modder ----------- production supervisor
Iris Rose --------------- unit manager
Alex Sutherland --------- unit manager
Carlos Taileffer -------- location production manager

Second Unit Director or Assistant Director

Vic Armstrong ----------- second unit director
Christopher Brosnan ----- additional assistant director
Inma Cabrero ------------ additional assistant director
Manuel L. Cañizares ----- additional assistant director
Jes£s R. Delgado -------- additional assistant director
Geoff Dibben ------------ second assistant director
Simon Emanuel ----------- additional assistant director
Carlos Fidel ------------ additional assistant director
Gerry Gavigan ----------- first assistant director
Mark Layton ------------- second assistant director
Terry Madden ------------ first assistant director:second unit
Elliott Meddings -------- additional assistant director
Alex Oakley ------------- additional third assistant director
Kieron Phipps ----------- additional assistant director
Paul Taylor ------------- second assistant director
Julia Waye -------------- additional assistant director
Arthur Wooster ---------- additional unit director
Keith Young ------------- second assistant director

Art Department

Martin Asbury ----------- storyboard artist
Mark Bartholomew -------- art department assistant
Mike Bishop ------------- draughtsman
Stephen Bream ----------- draughtsman
Alastair Bullock -------- draughtsman
Matthew Button ---------- art department assistant:model effects
Sharon Cartwright ------- additional set decorator
John Chisholm ----------- prop man
Temple Clark ------------ storyboard artist
Dean Coldham ------------ supervising plasterer
Bryn Court -------------- sculptor
Robert Cowper ----------- concept illustrator
Katrina Duce ------------ assistant buyer
Peter Francis ----------- assistant art director
Katie Gabriel ----------- art department coordinator
John Greaves ------------ storyboard artist
James Hambidge ---------- draughtsman
Paul J. Hayes ----------- assistant construction coordinator
Pauline Hume ------------ graphic artist: end titles
Patsy Johnson ----------- draughtsman
Carol Kupisz ------------ graphic designer
Dominic Lavery ---------- concept illustrator
Peter Mann -------------- stand-by carpenter: second unit
Dominic Masters --------- assistant art director
Stephen Morahan --------- draughtsman
Ron Quelch -------------- buyer
Richard Roberts --------- additional set decorator
Sarah Robinson ---------- construction assistant
Chris Seddon ------------ drapes master
Alex Smith -------------- art department assistant
Christi-Anne Valentine -- buyer
Christi-Anne Valentine -- model maker
Barry Wilkinson --------- property master
Jamie Wilkinson --------- supervising props
Peter Williams ---------- construction coordinator

Sound Department

Peter Bond -------------- sound effects editor
Michael A. Carter ------- sound re-recording mixer
John Cochrane ----------- dialogue editor 
Ed Colyer --------------- foley mixer
Dina Eaton -------------- music editor
Martin Evans ------------ supervising sound editor
Geoff Foster ------------ score mixer
Geoff Foster ------------ score recordist
Dominic Gibbs ----------- associate music editor
Andrew Griffiths -------- boom operator
Pauline Griffiths ------- foley walker
Graham V. Hartstone ----- sound re-recording mixer 
John Hayward ------------ sound re-recording mixer
Peter Holt -------------- foley editor
John Ireland ------------ adr editor
Robert Ireland ---------- assistant sound editor
Andy Kennedy ------------ sound effects editor
Piers Lawrance ---------- assistant sound editor
Jim McBride ------------- sound maintenance
Chris Munro ------------- production sound mixer
Ian Munro --------------- production sound mixer: second unit
Richard Pryke ----------- sound re-recording mixer
Alastair Sirkett -------- assistant sound editor
Ruth Sullivan ----------- foley walker
Tim Worth --------------- boom operator

Special Effects

Chris Corbould ---------- special effects supervisor
Steve Crawley ----------- wire effects supervisor
William Dawson ---------- special effects foreman
Jody Eltham ------------- special effects assistant 
Nick Finlayson ---------- special effects workshop supervisor
Michael Fox ------------- special effects technician
Tim Lewis --------------- production manager: model unit
Zuzana Milfort ---------- special effects technician
Paul Stephenson --------- senior technician
Mark Woollard ----------- supervising modeller: props
Benjamin M. Esterson ---- special effects technician

Visual Effects

Russell Appleford ------- 3D animator
Alex Bicknell ----------- digital effects producer
Nigel Blake ------------- building, flying model helicopters
Richard Briscoe --------- digital compositor
Mara Bryan -------------- visual effects supervisor
Gary Coulter ------------ 3D digital supervisor
Sean Danischevsky ------- digital compositor
Keith Devlin ------------ digital compositor
Gavin Digby ------------- digital compositor
Hawkins Ed -------------- digital compositor
Caroline Garrett -------- digital artist 
Chris Gibbons ----------- digital compositor
Nigel Hardwidge --------- 3D animator
Antony Hunt ------------- executive Producer: Mill Film
Chas Jarrett ------------ 3D animator
Stojanovic Jelena ------- digital compositor
James Lamb -------------- digital effects producer
Stefan Lange ------------ visual effects cameraman
Sharon Lark ------------- visual effects producer
Richard Little ---------- digital compositor
John Lockwood ----------- visual effects:composite supervisor
Andrew MacRitchie ------- visual effects editor 
Jake Mengers ------------ 3D animator
Elizabeth Moore --------- lead digital compositor
Richard Morris ---------- 3D animator
Clare Norman ------------ visual effects coordinator
John Richardson --------- miniatures 
Gregory Salter ---------- digital compositor
Alex Smith -------------- digital compositor
Jelena Stojanovic ------- digital compositor
Jonathan Stroud --------- R&D programmer: MPC
Wood Tom ---------------- digital compositor
Roland Watson ----------- data operations
Angie Wills ------------- visual effects producer
Paul Wilson ------------- director of photography: miniatures 
Paul Brannan ------------ visual effects video assist
Simon Carr -------------- digital artist
Willi Geiger ------------ research and development
Neil Harrison ----------- senior systems administrator
Dan Harrod -------------- data operations
Pete Oldroyd ------------ digital compositor

Stunts

Yan André --------------- stunt skier
Andy Bennett
------------ stunts
Marc Cass --------------- stunts
Simon Crane
------------- stunt coordinator
David Cronnelly
--------- stunts
Stephan Dan
------------- stunt skier
Sarah Donohue
----------- stunts
Wade Eastwood
----------- stunts
Jamie Edgell
------------ stunts
Candice Gild
------------ stunt skier
Paul Heasman
------------ stunts
Mark Henson
------------- stunts
Paul Herbert
------------ stunt double: Robert Carlyle
Allan Hewitt
------------ parachute pilot
Tim Le Blanc
------------ parachute pilot
Sean McCabe
------------- stunt supervisor
Jo McLaren
-------------- stunts
Pete McLaughlin
--------- parachute pilot
Francine Moreillon
------ stunt skier
Mark Mottram
------------ stunts
Gary Powell
------------- stunts
John Rix
---------------- parachute pilot
Lee Sheward
------------- stunts
Mark Southworth
--------- stunts
Julian Spencer
---------- parachute pilot
Aine Stacey
------------- stunts assistant
Tom Struthers
----------- stunts
Steve Truglia
----------- stunts
Kevin Welch
------------- stunt wire rigger
Roy Alon
---------------- stunts
Vic Armstrong
----------- stunt coordinator 
Dave Bickers
------------ stunt mechanic
Simon Crane
------------- stunts
Ray De-Haan ------------- stunts
Nrinder Dhudwar
--------- stunts
Wade Eastwood
----------- stunt double for Pierce Brosnan
Jamie Edgell
------------ stunt double for Pierce Brosnan
Mark Mottram
------------ stunt double for Pierce Brosnan
Ray Nicholas
------------ stunts
Peter Pedrero
----------- stunts
Andreas Petrides
-------- stunts
Gary Powell
------------- stunt double for Pierce Brosnan
Gary Powell
------------- stunt driver
Greg Powell
------------- stunts
Mark Southworth
--------- stunt double for Pierce Brosnan
Rocky Taylor
------------ stunts
Tracy Wagner
------------ stunts

Other crew

Mark Albela ------------- production executive
Iain Anderson -----------
supervising animator
James W. Apted ----------
assistant camera
Paul Apted --------------
second assistant editor
Joseph Aquilina ---------
aircraft pilot
David Arkell ------------
pilot: camera helicopter
James Armstrong ---------
floor runner
Gordon Arnell -----------
publicity/marketing
David Arnold ------------
aerial camera operator
David Arnold ------------
camera operator: Wescam camera
Simon Askey -------------
balloon pilot
Bahadir Atay ------------
location manager
Kenneth Atherfold -------
camera/crane grip
Marc Atherfold ----------
camera loader
Carlos Ayesa ------------
location accountant
Alison Bage -------------
unit nurs 
Jamie Baker -------------
sunseeker driver
Javier Balaguer ---------
location manager
Chloé Barbier
----------- assistant to line producer
Kirsty Barkman
---------- unit nurse
Sam Barnes
-------------- camera loader
Sam Barnes
-------------- clapper loader
Celia Barnett
----------- researcher
Steve Barry
------------- accounts department
Jean-Pierre Bassin
------ camera operator: ski camera
Joanna Beckett
---------- location manager
Anne Bennett
------------ unit publicist
Ros Bennett
------------- unit nurse
Bi Benton
--------------- production coordinator
Adam Biddle
------------- camera focus
Robert Binnall
---------- first assistant camera
David Boardman
---------- location manager
Charles Bodycomb
-------- armorer
Ashley Bond
------------- camera focus
John Brace
-------------- casting: USA
Tony Bradley
------------ transportation coordinator
Pascal Brun
------------- helicopter rescue pilot
Daniel Budd
------------- accounting assistant
Sue Cardin
-------------- balloon pilot
Anna Cassina
------------ production coordinator
Marc Cauvy
-------------- armorer
Millie Chadbon
---------- casting assistant
Matthew Chisholm
-------- electrician
Jatinderpal Chohan
------ post-production supervisor
Nikki Clapp
------------- script supervisor
Tania Clarke
------------ assistant editor
Tom Clode
--------------- aerial safety engineer
Sean Connor
------------- camera focus
Caroline Coward
--------- balloon coordinator
Francis Coz
------------- helicopter pilot
Simon Cozens
------------ first assistant editor
David Crossman
---------- assistant costume designer
Kevin Day
--------------- gaffer
Nicholas Dodd
----------- conductor
Nicholas Dodd
----------- orchestrator
Kate Dowd
--------------- additional casting
Dennis DuCroz
----------- mountain safety guide
Jacqueline Durran
------- assistant costume designer 
Jake Edmonds
------------ safety consultant
Rus Ekkel
--------------- assistant editor
Frank Elliott
----------- camera focus
Mike Evans
-------------- camera focus
Peter Field
------------- camera operator
Peter Field
------------- camera operator: second unit
John Flemming
----------- camera/crane grip
Geoff Freeman
----------- unit publicist
Sandra Frieze
----------- dialogue coach
Mike Frift
-------------- camera operator
John Gamble
------------- camera focus
Kate Garbett
------------ assistant production coordinator
Cyril Gibbons
----------- safety consultant
AnaMarie C. Gonzaga
----- location accountant
Dan Grace
--------------- wardrobe assistant
Kenny Groom
------------- camera focus
Ray Hall
---------------- camera/crane grip
Keith Hamshere
---------- still photographer
James Harper
------------ production office intern
Simon Heck
-------------- camera loader
Scott Holland
----------- video playback operator
Polly Hope
-------------- assistant to Mr. Apted
Martin Hume
------------- camera operator
Celia Irvin
------------- assistant to producers
Marianne Jenkins
-------- second assistant editor
Emily Johnson
----------- assistant to Mr. Armstrong
Alan Jones
-------------- balloon pilot
John Kairis
------------- camera focus
Philip Kenyon
----------- camera/crane grip
Martin Kenzie
----------- additional photographer
Risa Kes
---------------- additional casting
Ali Keshavji
------------ production runner
Daniel Kleinman
--------- title designer
Ray Knight
-------------- crowd casting
Jean Yves Le Caijne
----- helicopter pilot
Stephen Lee
------------- video playback operator
Kate D. Lewis
----------- production runner
Darren Litten
----------- action vehicle coordinator
Chris Livett
------------ marine coordinator
Desmond Llewelyn
-------- dedicatee
Russell Lodge
----------- location manager 
Linda Lowy
-------------- casting: USA
Andrew MacRitchie
------- first assistant editor
Fenella Maguire
--------- location accountant
Jay Maidment
------------ still photographer: second unit
Sharon Mansfield
-------- script supervisor: second unit
Simon Marsden
----------- location manager
John Marzano
------------ aerial camera operator
John Marzano
------------ aerial director of photography
Scout Michael Masterson
- casting assistant: USA
Peter McClue
------------ dive supervisor
Jack McCornack
---------- powered parachute engineer
Mayte Mendiri
----------- production secretary
Louissa Murrell
--------- accounts department
Chas Newens
------------- marine coordinator
Eric Nicholas
----------- aircraft pilot
Ron Nicholls
------------ camera/crane grip
Andrew Noakes
----------- financial controller
Douglas Noakes
---------- location accountant
Joyce Noakes
------------ accounts department
Steve North
------------- aerial safety engineer
Denise O'Dell
----------- location consultant
Erhan Ozogul
------------ accounts department
John Palmer
------------- additional photographer
Robert Palmer
----------- camera loade 
Nick Pearson
------------ crane grip
Jeremy Pelzer
----------- equipment wrangler
Nigel Permane
----------- camera focus
Ben Perry
--------------- camera loader
Jane Petrie
------------- wardrobe assistant
Jo Pond
----------------- location accountant
David Pope
-------------- production executive
Judy Proctor ------------ assistant to producer
Emmanuel Prévinaire
----- pilot: flying-cam
Lesley Quinn
------------ unit nurse
Patricia Reid-Douglas
--- production coordinator
Pete Romano
------------- additional underwater photographer
Jeff Ronzevalle
--------- aircraft pilot
Marge Rowland
----------- representative: MGM
Derek Russell
----------- camera/crane grip
Jill Ryan
--------------- accountant
Mark Sanger
------------- assistant editor: avid
Catherine Sardella
------ production secretary
Stuart Saunders
--------- electrician
Amanda Schofield
-------- publicity manager
John Scott
-------------- wardrobe supervisor
Nigel Seal
-------------- camera loader
Bernard Seguy
----------- helicopter pilot
Félix Sepúlveda
--------- armorer
Richard Sharkey
--------- location manager
Dave Shaw
--------------- dive coordinator
Ingrid Simmonds
--------- accounts department
Meg Simmonds
------------ marketing manager
Nick Simmonds
----------- floor runner
Michael Solinger
-------- post-production supervisor
Sophie Sorensen
--------- assistant editor
Gary Spratling
---------- camera operator
Simon Staines
----------- creative supervisor: Useful Companies
Paul Stentiford
--------- armore 
Sarah Stiff
------------- accounts department
Emma Stokes
------------- stand-in
James Swanson
----------- camera focus
Michael Tavares
--------- contact: USA
Dean Taylor
------------- stand-in
Jonathan Taylor
--------- director of photography: second unit
Sarah Trowse
------------ first assistant accountant
Joyce Turner
------------ production coordinator
Mike Valentine
---------- additional underwater photographer
Sara-Jane Valentine
----- computer and video coordinator
Mark Vella Tomlin
------- aircraft pilot
Robin Vidgeon ----------- additional photographer
Tracy Wagner
------------ powered parachute engineer
Simon Ward
-------------- camera/crane grip
Simon Werry
------------- aerial camera operator
Sharon Westcott
--------- powered parachute engineer
Paul Wheeldon
----------- camera loader
Sylvia Wheeler
---------- negative cutter
David Wilson
------------ systems administrator
Paige Wingrove
---------- production coordinator:second unit
Marc Wolff
-------------- aerial coordinator
Mike Woodley
------------ aerial safety
Arthur Wooster
---------- additional unit camera
Tim Wooster
------------- director of photography:underwater unit
David Worley
------------ camera operator
Jason Wrenn
------------- camera focus
Elena Zokas
------------- production coordinator
Stefan Zürcher
---------- consultant: ski photography
Keith Barton
------------ technical services: Cinesite
Brendan Bishop
---------- stand-in
Douglas James
----------- stand-in: Mr. Brosnan's filming double
Grégoire Mouveau
-------- assistant location manager
Gordon Segrove
---------- focus puller: underwater unit
Gregorio Solis
---------- production coordinator Spain

World Premiere

8 november 1999 in het Bruin & Fox Theaters,Los Angeles,USA

US Release Datum

19 november 1999

Europese Release Data

België ------------------ 1 december 1999
Bulgarije --------------- 25 december 1999
Cyprus ------------------ 24 december 1999
Denemarken -------------- 10 december 1999
Duitsland --------------- 9 december 1999
Engeland ---------------- 26 november 1999
Estonia ----------------- 17 december 1999
Finland ----------------- 3 december 1999
Frankrijk --------------- 1 december 1999
Griekenland ------------- 7 januari 2000
Ijsland ----------------- 26 november 1999
Italië ------------------ 14 januari 2000
Malta ------------------- 8 december 1999
Nederland --------------- 2 december 1999
Noorwegen --------------- 3 december 1999
Oostenrijk -------------- 10 december 1999
Polen ------------------- 7 januari 2000
Portugal ---------------- 3 december 1999
Slovenië ---------------- 20 januari 2000
Spanje ------------------ 3 december 1999
Zweden ------------------ 8 december 1999
Zwitserland ------------- 1 december 1999

Box Office inkomsten

352,03 miljoen Dollar

TV Premiere

14 november 2001 op ITV Television

Speelduur

123 Minuten

Gadgets

  • Walther P99
  • Visa kaart die alle sloten opent
  • Calvin Klein 718F leesbril met ingebouwde afstandsbediening voor de onsteking van de Walther P99
  • Hightech palmtop HP Jordana
  • Q-boot met volgende gadgets:
  • Raket lanceer installatie
  • Torpedos
  • Mogelijkheid om onder water te varen
  • Jet motoren
  • Machinegeweer
  • X-ray bril
  • Opblaasbare Ski vest
  • Wandelstok met ingebouwd pistool
  • Omega Seamaster uurwerk met blauwe verlichting,laser en rappel koord
  • Hologram toestel in het MI6 kantoor
  • Doedelzak met ingebouwde vlammenwerper
  • BMW Z8 met volgende gadgets:
  • Afstandsbediening
  • Raketten ingebouwd aan de zijwanden

Film locaties

  • Pinewood Studios in Londen,Engeland
  • Millennium Dome in Londen,England
  • Thames River in Londen,Engeland
  • Wapping in Londen,Engeland
  • Baku in Azerbaijan
  • Bardenas Reales in de streek van Navarra,Spanje
  • Bilbao in Spanje
  • Gugenheim Museum in Bilbao,Spanje
  • Chamonix in Frankrijk
  • Cwm Dyli pijplijn in Snowdon,Gwynedd,Wales,Engeland
  • Hankley Common,Elstead in Surrey,Engeland,(pijplijn explosie)
  • Istanbul in Turkije
  • Kyle of Lochalsh in Schotland
  • Motorola Plant in Swindon,Wiltshire, Engeland(Olie rafinaderij)
  • Stowe School in Buckingham,Buckinghamshire,Engeland
  • The World Navel base in Chatham,Kent,Engeland
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen