Tomorrow Never Dies (1997)
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen
Story Cast Crew Premiere

Story

Pierce Brosnan voor de tweede keer in de huid van agent 007. James Bond moet voorkomen dat een catastrofale wereldramp in de koppen van de krant "Tomorrow" verschijnt. Iemand speelt de supermachten tegen elkaar uit en alleen agent 007 kan dat voorkomen. Samen met zijn Chinese partner Wai Lin verijdelen zij de plannen van de media magnaat Elliot Carver.

Cast

Pierce Brosnan ---------- James Bond
Jonathan Pryce ---------- Elliot Carver
Michelle Yeoh ----------- Wai Lin
Teri Hatcher ------------ Paris Carver
Ricky Jay
--------------- Henry Gupta
Götz Otto
--------------- Stamper
Joe Don Baker
----------- Jack Wade
Vincent Schiavelli
------ Dr. Kaufman
Judi Dench
-------------- M
Desmond Llewelyn
-------- Q
Samantha Bond
----------- Miss Moneypenny
Colin Salmon
------------ Charles Robinson
Geoffrey Palmer
--------- Adm. Roebuck
Julian Fellowes
--------- Minister of Defence
Terence Rigby
----------- Gen. Bukharin
Cecilie Thomsen
--------- Prof. Inga Bergstrom
Nina Young
-------------- Tamara Steel
Daphne Deckers
---------- P.R. Lady
Colin Stinton
----------- Dr. Dave Greenwalt
Al Matthews
------------- Master Sergeant 3
Mark Spalding
----------- Stealth Boat Captain
Bruce Alexander
--------- Captain (HMS Chester)
Anthony Green
----------- Firing Officer (HMS Chester)
Christopher Bowen
------- Cmdr. Richard Day (HMS Devonshire)
Andrew Hawkins
---------- Lt. Cmdr. Peter Hume (HMS Devonshire)
Dominic Shaun
----------- Lieutenant Commander (HMS Devonshire)
Julian Rhind-Tutt
------- Yeoman (HMS Devonshire)
Gerard Butler
----------- Leading Seaman (HMS Devonshire)
Adam Barker
------------- Sonar Operator (HMS Devonshire)
Michael Byrne
----------- Adm. Kelly (HMS Bedford)
Pip Torrens
------------- Captain (HMS Bedford)
Hugh Bonneville
--------- Air Warfare Officer (HMS Bedford)
Jason Watkins
----------- Principal Warfare Officer (HMS Bedford)
Eoin McCarthy
----------- Yeoman (HMS Bedford)
Brendan Coyle
----------- Leading Seaman (HMS Bedford)
David Ashton
------------ First Sea Lord
William Scott-Masson
---- Staff Officer 1
Laura Brattan
----------- Staff Officer 2
Nadia Cameron-Blakey
---- Beth Davidson
Liza Ross
--------------- Mary Golson
Hugo Napier
------------- Jeff Hobbs
Rolf Saxon
-------------- Philip Jones
Vincent Wang
------------ MiG Pilot
Philip Kwok
------------- Gen. Chang
Minna Aaltonen
---------- News Reader
Ian Boo Khoo
------------ Vietnamese Villager
Neil Finnighan
---------- Carver's Thug
Romo Gorrara
------------ Carver's Thug
Theo Kypri
-------------- MiG Pilot
Choy-Ling
--------------- Man Newsreader
Terence Plummer
--------- Carver's Thug
Dinny Powell
------------ Carver's Thug
Terry Richards
---------- Carver's Thug
Curtis Rivers
----------- German Baddie/Stealth Ship Guard
Antje Schmidt
----------- Avis Agent
Rocky Taylor
------------ Carver's Thug
Michael G. Wilson
------- Tom Wallace

Directed

Roger Spottiswoode

Writing credits

Bruce Feirstein --------- written by
Ian Fleming
------------- characters

Produced

Barbara Broccoli -------- producer
Anthony Waye ------------
line producer
Michael G. Wilson -------
producer

Original Music

David Arnold
Sheryl Crow -------------
singer title song
Mitchell Froom ----------
title song
Alex Gifford ------------
song "Backseat Driver"
David McAlmont ----------
song "Surrender"
Don Black --------------- lyricist: end title song
Charlie Morgan ---------- musician: drums
K.D. Lang --------------- singer: "Surrender"
Frank Denson

Cinematography

Robert Elswit

Film Editing

Michel Arcand
Dominique Fortin

Casting

Debbie McWilliams

Production Design

Allan Cameron

Art Direction

Ken Court
Jonathan Lee
Giles Masters
Tony Reading
Stephen Scott

Set Decoration

Peter Young

Costume Design

Lindy Hemming

Makeup Department

Tricia Cameron ---------- hair supervisor: second unit
Tricia Cameron ----------
makeup supervisor: second unit
Sallie Evans ------------
makeup artist: second unit
Eithne Fennel -----------
hair styles supervisor
Betty Glasow ------------
hair stylist
Colin Jamison -----------
hair stylist: Mr. Brosnan
Amanda Knight -----------
makeup artist
Bron Roylance -----------
makeup artist: Mr. Brosnan
Lisa Tomblin ------------
hair stylist
Norma Webb --------------
makeup supervisor

Production Management

Terry Bamber ------------ location production manager
John Bernard ------------
location production manager
Rafael Cuervo ----------- additional production manager
Leonhard Gmür -----------
location production manager
Philip Kohler -----------
production supervisor: far east
Tim Lewis --------------- additional production manager
Callum McDougall --------
production supervisor
Janine Modder -----------
production manager
Neil Ravan --------------
location production manager
Iris Rose ---------------
unit manager
Gil Whelan --------------
additional production manager

Second Unit Director or Assistant Director

Vic Armstrong ----------- second unit director
Harry Boyd
-------------- additional assistant director
Christopher Brosnan
----- additional assistant director
Julian De Ferluc
-------- additional assistant director
Simon Emanuel
----------- additional assistant director
Gerry Gavigan
----------- assistant director
Niels Klamroth
---------- additional assistant director
Olaf Lenmann
------------ additional assistant director
John Locke
-------------- additional assistant director
Terry Madden
------------ second unit assistant director
Elliott Meddings
-------- additional assistant director
Patrick Ohanian
--------- additional assistant director
Jo Schotting
------------ additional assistant director
Sebastian Silva
--------- additional assistant director
Richard Styles
---------- second assistant director
Charlie Sungkawess
------ additional assistant director
Sompol Sungkawess
------- additional assistant director
Paul Taylor
------------- second assistant director
Keith Young
------------- additional assistant director
Marc Schoelermann
------- additional assistant director
Sebastian Silva
--------- first assistant director: model unit

Art Department

Ted Ambrose ------------- assistant art director
Martin Asbury -----------
storyboard artist
Julian Ashby ------------
draughtsman
Ray Barrett -------------
construction coordinator
Les Benson --------------
supervising dressing props
Gordon Billings ---------
stand-by & dressing props
Roger Bowles ------------
draughtsman
Alex Cameron ------------
art department assistant
David Cheesman ----------
stand-by & dressing props
Paul Cheesman -----------
stand-by & dressing props
Joe Dipple --------------
chargehand stand-by property
John Dyer ---------------
buyer department head
Trevor Dyer -------------
assistant construction manager
James Foster ------------
art department assistant
Matthew Gray ------------
draughtsman
John Greaves ------------
storyboard artist
Kate Grimble ------------
art department assistant
Kevin Harris ------------
assistant construction coordinator
Paul J. Hayes -----------
constructor
Kevin Herbert -----------
stand-by & dressing props
Ron Higgins -------------
stand-by & dressing props
Charles Ixer ------------
property stores
Derek Ixer --------------
supervising dressing props
Paul Kirby --------------
draughtsman
Rene Knol ---------------
stand-by & dressing props
John Lanzer -------------
additional set decorator/buyer
Dominic Lavery ----------
concept illustrator
Brian Lofthouse ---------
stand-by & dressing props
David Meeking -----------
painter department head
Dave Midson -------------
supervising dressing props
Neil Murrum -------------
stand-by & dressing props
Andy Nicholson ----------
draughtsman
John Palmer -------------
stand-by & dressing props
Ron Quelch --------------
buyer
Richard Roberts ---------
additional set decorator/buyer
Rosalind Shingleton -----
additional set decorator/buyer
Alex Smith --------------
art department assistant
Mike Stallion -----------
draughtsman
Eric Strange ------------
stand-by & dressing props
Paul Tappin -------------
plasterer department head
Alan Taylor -------------
construction department head
Fabian Teiger -----------
property stores
Tony Teiger -------------
property master
Colin Thurston ----------
stand-by & dressing props
Dave Westcott -----------
constructor
Clive Wilson ------------
chargehand stand-by property
Simon Wood --------------
art department assistant
Les Beaver --------------
stand-by rigger: second unit
Mark Bewley -------------
stand-by plasterer: second unit
Robin Heinson -----------
stand-by painter: second unit
Peter Mann --------------
stand-by carpenter: second unit
Start Matthew -----------
apprentice painter

Sound Department

Peter Baldock ----------- sound effects editor
Peter Bond --------------
sound effects editor
Christine Campbell ------
assistant sound editor
Michael A. Carter -------
sound re-recording mixer
John Cochrane -----------
dialogue editor
Dina Eaton --------------
music editor
Martin Evans ------------
supervising sound editor
Geoff Foster ------------
score mixer
Geoff Foster ------------
score recordist
Dominic Gibbs -----------
assistant music editor
Andrew Griffiths --------
boom operator
Graham V. Hartstone -----
sound re-recording mixer
John Hayward ------------
sound re-recording mixer
Peter Holt --------------
foley editor
John Ireland ------------
adr editor
Robert Ireland ----------
assistant sound editor
Daniel Laurie -----------
assistant sound editor
Nigel Mills -------------
dialogue editor
Chris Munro -------------
sound mixer
Ian Munro ---------------
sound mixer: second unit
Christine Newell --------
foley editor
Chips Paul --------------
sound effects editor
Richard Pryke -----------
sound re-recording mixer
Adrian Rhodes -----------
sound effects editor
Lionel Strutt -----------
adr mixer
Colin Wood --------------
boom operator
John Bateman ------------
adr mixer

Special Effects

Peter Aston ------------- senior technician
Norman Baillie ----------
special effects crew
Mark Beverton -----------
technician
Nigel Brackley ----------
senior technician
Terry Bridle ------------
senior technician
Richard Brown -----------
special effects crew
Paul Clancy -------------
special effects crew
Chris Corbould ----------
special effects supervisor
Bryn Court --------------
technician
Steve Crawley -----------
wire effects supervisor
William Dawson ----------
senior technician
Paul Dunn ---------------
special effects crew
Dave Eltham -------------
special effects
Nick Finlayson ----------
special effects crew
Kevin Gilmartin ---------
technician
Darrell Guyon -----------
special effects crew
Steve Hamilton ----------
first unit special effects floor supervisor
Peter Seymour -----------
Howell technician
Don Joce ----------------
senior technician
Dave Keen ---------------
special effects crew
Dave Knowles ------------
special effects crew
Paul Knowles ------------
special effects crew
Steve Knowles -----------
special effects crew
Steve Lewis -------------
special effects crew
Ian Lowe ----------------
special effects crew
Jim Machin --------------
senior technician
Sean McConville ---------
technician
Barry McQueary ----------
senior technician
Ian Mitchell ------------
special effects crew
John Modder -------------
special effects crew
Greg Morgan -------------
senior technician
Kenneth Morris ----------
senior technician
Luke Murphy -------------
special effects crew
Tom Murtagh -------------
special effects crew
Peter Notley ------------
special effects crew
Stephen Onions ----------
special effects crew
Frank L. Pope -----------
senior technician
Roy Quinn ---------------
special effects crew
Marcus Richardson -------
senior technician
Shaun Rutter ------------
special effects crew
Robbie Scott ------------
senior technician
Andrew Smith ------------
special effects crew
James Smithies ----------
technician
Paul Stephenson ---------
senior technician
Jamie Thomas ------------
special effects crew
Rob Thomson -------------
special effects crew
Richard Todd ------------
special effects crew
Brian Warner ------------
special effects crew
Andy Williams -----------
second unit special effects floor supervisor
Tim Willis --------------
special effects crew
Rodney Burke ------------
special effects technician
Benjamin M. Esterson ----
special effects technician
Garth Inns --------------
special effects
Rudy Joffroy ------------
second assistant director: model unit
Arthur Spink Jr. --------
special effects technician

Visual Effects

Colin Alway ------------- digital compositor
Mark Bowey --------------
art director:videographics team
Mara Bryan --------------
visual effects producer
Nathalie Buce -----------
CG animator
Sonia Calvert -----------
digital compositor
Charles Cash ------------
CG animator
Dave Child --------------
CG animator
Pat Conran --------------
CG animator
Gerald Daniels ----------
designer: videographics team
Jim Davey ---------------
digital scanning and recording
Alec East ---------------
designer:videographics team
Michael Elson -----------
digital effects producer
Ludo Fealy --------------
compositing/editing: rushes
Ed Hawkins --------------
digital compositor
Martin Hobbs ------------
digital effects producer
Matt Johnson ------------
digital composite sequence supervisor
Peter Jones -------------
senior technician: computer & video systems
James Lamb --------------
digital effects producer: rushes
Sharon Lark -------------
coordinator:videographics team
Andrew MacRitchie -------
visual effects editor
Chris McBride -----------
senior technician: computer & video systems
Andrew Mortimer ---------
compositing/editing: rushes
Bill Neil ---------------
supervisor:videographics team
Jonathan Neill ----------
digital compositor
Cristin Pescosolido -----
digital compositor
Claire Pollock ----------
compositing/editing: rushes
John Richardson ---------
miniatures
Rosie Richardson --------
coordinator: model unit
Brian Smithies ----------
workshop supervisor: model unit
James Stocks ------------
designer: visual effects & videographics team
Kat Szuminska -----------
digital compositor
Charles Tait ------------
digital compositor
Rick Thompson -----------
workshop supervisor: model unit
Garry Twigg -------------
technician: computer & video systems
Marcus Wells ------------
digital effects producer
Gay Whelan --------------
coordinator: computer & video systems
Bob Wilcox --------------
frigate miniature
Dave Williams -----------
digital compositor
Pete Williams -----------
scanning & recording supervisor
Paul Wilson -------------
miniature photographer
Sean Woodward -----------
technician: computer & video systems
Debra Coleman -----------
digital artist
Andrew Daffy ------------
CG texture map artist:title sequence
Paddy Eason -------------
digital effects design: CFC
Dan Glass ---------------
visual effects designer
Pete Hanson -------------
studio manager: CFC
Mark Kochinski ----------
visual effects supervisor:teaser trailer
Marco Marenghi ----------
CG animator: title sequence
Dennis Michelson --------
visual effects: CFC
Mike Milne --------------
CG supervisor: title sequence
Clare Norman ------------
line-up and editorial coordinator
Martin Parsons ----------
CG animator/modeler: title sequence
Rachael Penfold ---------
visual effects producer: CFC
Sue Rowe ----------------
digital compositor
Sharonne Solk -----------
CG animator: title sequence
Max Tyrie ---------------
CG animator: title sequence
Tim Wellspring ----------
visual effects assistant: CFC

Stunts

Vic Armstrong ----------- stunt coordinator
Dickey Beer -------------
stunt supervisor
Dani Biernat ------------
stunts
Richard Bradshaw --------
stunts
Jorge Casares -----------
stunts
David Cronnelly ---------
stunts
Ray De-Haan -------------
stunts
Tom Delmar --------------
stunts
Jim Dowdall -------------
stunts
Neil Finnighan ----------
stunts
David Forman ------------
stunts
Romo Gorrara ------------
stunts
Jean-Pierre Goy ---------
motorcycle stunts
Steve Griffin -----------
specialist driver
Yick Tin Hung -----------
hong kong stunts
Chu Cho Kuen ------------
hong kong stunts
Philip Kwok -------------
stunt arranger: Hong Kong
Theo Kypri --------------
stunts
Wendy Leech -------------
stunts
Chi Wah Ling ------------
stunts: Hong Kong 
Phil Lonergan -----------
stunts
Tony Lucken -------------
stunts
Wayne Michaels ----------
stunts
Terry Richards ----------
stunts
Lee Sheward -------------
stunts
Mark Southworth ---------
stunts
Julian Spencer ----------
stunts
Chiu Yau Tang -----------
stunts: Hong Kong
Rocky Taylor ------------
stunts
Marc Wolff --------------
stunt pilot
B.J. Worth --------------
halo jump coordinator
Tak-ngai Yeung ----------
stunts: Hong Kong
Jonathan Cohen ----------
stunts
Nrinder Dhudwar ---------
stunts
Rowley Irlam ------------
stunts
Wendy Leech -------------
stunt double for Ms. Yeoh
Wayne Michaels ----------
stunt double for Pierce Brosnan
Peter Pedrero -----------
utility stunts
Curtis Rivers -----------
stunt double for Pierce Brosnan
Curtis Rivers -----------
stunts
Michael Scott-Law -------
stunts
Lee Sheward  ------------
stunt coordinator: underwater unit
Mike Smith --------------
stunts
Mark Southworth ---------
stunt double for Pierce Brosnan
Stuart Stark ------------
utility stunts
Steve Truglia -----------
stunts
B.J. Worth --------------
halo jump performer

Other crew

Armando Amador ---------- location accountant
David Arkell ------------ pilot
Gordon Arnell ----------- publicity and marketing
Roberta L. Asman -------- location accountant
Kenneth Atherfold ------- camera/crane grip
Alison Bage ------------- unit nurse & medical service
Shaheen Baig ------------ casting assistant
Chris Bain -------------- camera loader
Matthew Baker ----------- production runner
Chloé Barbier
----------- assistant to line producer
Steve Barry
------------- accounts department
Grenville Bartlett
------ production runner
Jo Beckett
-------------- assistant location manager
Ed Behne
---------------- pilot
Adrian Bell
------------- assistant: Mr. Brosnan
Ros Bennett
------------- unit nurse & medical service
Bi Benton
--------------- production coordinator
Robert Binnall
---------- camera focus
Charles Bodycomb -------- armorer
Tony Bradley
------------ transportation coordinator
Jake Brake
-------------- aerial safety
Judy Britten
------------ production coordinator 
Albert R. Broccoli
------ in loving memory of 
Brian Brown
------------- aerial engineer
Don Brown
--------------- video playback operator
Stephane Brugnolo
------- aerial coordinator
Gavin Buckley
----------- assistant editor
Steve Burgess
----------- camera focus
Gilles Castera
---------- location manager
Gilles Charvin
---------- assistant location manager
Jatinderpal Chohan
------ post-production coordinator
Mark Clark
-------------- best boy
Dale Clarke
------------- armorer
Sue Clegg
--------------- additional script supervisor
Tom Clode
--------------- aerial engineer
Eddie Collins
----------- additional photographer
Sean Connor
------------- camera operator
Steve Costello
---------- electrical gaffer 
Frederick Crawford
------ rigger department head
Adam Dale --------------- aerial photographer
Charles E. Davis
-------- u.s. department of defence project officer
Christoph Dettweiler
---- vehicle backup
Ian Differ
-------------- second assistant editor
Wendy Dixon
------------- publicity assistant
Nicholas Dodd
----------- conductor
Nicholas Dodd
----------- orchestrator
Patricia Douglas
-------- production coordinator
Katrina Duce
------------ coordinator
Arthur Dunne
------------ transportation coordinator
Fernanda Echeverria
----- production coordinator
Kevin Edland
------------ best boy
Frank Elliott
----------- camera focus
Peter Englesson
--------- post-production consultant
Iain Erskine
------------ assistant editor
Mike Evans
-------------- camera focus
Peter Field
------------- camera operator
Sue Field
--------------- additional script supervisor
Robert Flemming
--------- pilot
John Fletcher
----------- camera focus
Ian Foster
-------------- camera operator
Vic Fraser
-------------- music copyist
Geoff Freeman
----------- unit publicist
Wayne Fuller
------------ aerial engineer 
Fernando Gallegos
------- pilot
John Gamble
------------- camera focus
Bruce Gillman
----------- u.s. air force technical advisor 
Nigel Goldsack
---------- location consultant
Laura Goulding
---------- additional script supervisor
Dan Grace
--------------- wardrobe assistant
Doug Green
-------------- underwater facilities
Isobel Griffiths
-------- music contractor
Pierre Guérin
----------- post-production consultant
Günther Gütersloh
------- location manager
R. Colette Hailey
------- location manager
Ray Hall
---------------- camera/crane grip
Keith Hamshere
---------- still photographer
Mark Hanna
-------------- pilot
Jamie Harcourt
---------- camera operator
Steve Harvey
------------ best boy
Jenny Hawkins
----------- wardrobe mistress
Simon Heck
-------------- video playback operator
John Higgins
------------ electrical supervisor
Janet Hirshenson
-------- casting: USA
Scott Holland
----------- video playback operator
Emma Horton
------------- assistant to Mr. Spottiswoode
Gary Hutchings
---------- camera/crane grip
Celia Irvin
------------- assistant to producers
Jane Jenkins
------------ casting: USA
Philip Kenyon
----------- camera/crane grip
Martin Kenzie
----------- camera operator
Henry Kissinger
--------- consultant
Daniel Kleinman
--------- title designer
Ray Knight
-------------- crowd casting
Vladimir Kvarda
--------- aerial engineer
Claudia Lang-Herfurth
--- production coordinator
Brad Larner
------------- camera focus
Darren Litten
----------- vehicle backup
Russell Lodge
----------- location manager
Siobhan Lyons
----------- production coordinator
Andrew MacRitchie
------- first assistant editor
Jay Maidment
------------ additional still photographer
Simon Marsden
----------- location manager: UK
John Marzano
------------ camera focus
Rolf Meum
--------------- pilot
Lester Mills
------------ wardrobe assistant
Dave Moore
-------------- best boy
Sean Moore
-------------- video playback operator
Sarah Morrell
----------- production runner
Dean Morrish
------------ camera loader
Spencer Murray
---------- camera loader
Virginia Murray
--------- production assistant
Louissa Murrell
--------- accounts department
Saloum N'Jie
------------ floor runner
Pat Nash
---------------- marine coordinator
Richard Newman
---------- floor runner
Ron Nicholls
------------ camera/crane grip
Andrew Noakes
----------- supervising production accountant
Douglas Noakes
---------- location accountant
Joyce Noakes
------------ accounts department
Stephen North
----------- aerial safety
Harry O'Connor
---------- aerial safety
Pat O'Reilly
------------ publicity assistant
Justin Owen
------------- supervisor: computer and video systems
Steve Pang
-------------- assistant editor
Patricia Pao
------------ casting: Far East
John Parkinson
---------- danjaq vice-president of marketing
Livia Pascucci
---------- wardrobe assistant
Jeremy Pelzer
----------- studio manager
Jean-Marie Peraldi
------ assistant location manager
Nigel Permane
----------- camera loader
Santa Pestonji
---------- location consultant
Patrick Piallat
--------- pilot
Bill Pochetty
----------- electrical gaffer
Gary Pocock
------------- camera/crane grip
David Pope
-------------- production executive
Nitas Prasit
------------ pilot
Cynthia Pusheck
--------- camera focus
Barry Read
-------------- electrical gaffer
Steven Read
------------- best boy
Penelope Robinson
------- location accountant
John Roebuck
------------ accountant
Pete Romano
------------- underwater photographer
Phillip Roope
----------- location manager
Anna Roth
--------------- location consultant
Marge Rowland
----------- representative: United Artist
Jill Ryan
--------------- cast accountant
Tom Sanders
------------- camera operator
Mark Sanger
------------- assistant editor
Somchai Santhrangkun
---- location manager
Amanda Schofield
-------- publicity assistant
John Scott
-------------- wardrobe supervisor
Keith Sewell
------------ steadicam operator
Richard Sharkey
--------- location manager
Ingrid Simmonds
--------- accounts department
Meg Simmonds
------------ publicity assistant
Tony Smith
-------------- pilot
Ladislav Snydr
---------- pilot
Michael Solinger
-------- post-production supervisor
Julian Spencer
---------- double for Mr. Brosnan
Julian Spencer
---------- stand-in for Mr. Brosnan
Paul Stentiford
--------- armorer
Paul Stewart
------------ electrical gaffer
Sarah Stiff
------------- accounts department
Philip M. Strub
--------- u.s. department of defence
James Swanson
----------- camera loader
Lee Tailor
-------------- floor runner
Michael Tavares
--------- US contact
Jonathan Taylor
--------- camera operator: second unit
Ray Thomas
-------------- aerial engineer
Kirsty Tisdell
---------- unit nurse & medical service
Maria Tortu
------------- assistant costume designer
Jiri Tresnak
------------ aerial engineer
Sarah Waldron
----------- production runner
Jimmy Waters
------------ camera/crane grip
Peter Wells
------------- stagehand department head
Angela Wharton
---------- script supervisor
George Whitear
---------- still photographer: second unit
Bernt Wiese
------------- camera loader
Freddie Wilmington
------ vehicle backup
Colin Wilson
------------ wardrobe master
David Wilson
------------ computer network administrator
Marc Wolff
-------------- aerial coordinator
Mike Woodley
------------ aerial advisor
Tim Wooster
------------- camera operator
Jason Wrenn
------------- camera focus
Berenice Wright
--------- wardrobe assistant
Joe Wright
-------------- camera loader
Elena Zokas
------------- production coordinator
Mark Albela
------------- production executive
Keith Barton
------------ technical support: Cinesite
Lee Clayton
------------- costume cutter
Iram Collantes
---------- production assistant: Mexican work visas
Cephas Howard
----------- electrician
Andrew Jack
------------- dialogue coach
Douglas James
----------- double for Mr. Brosnan
Nikos Kalimerakis
------- electrician
Paul Ladd
--------------- stand-by stagehand: second unit
Denise O'Dell ----------- production executive: France
James O'Donnell
--------- safety diver: underwater unit
Lucy Oliver
------------- apprentice editor
Nick Pearson
------------ crane grip
Tony Rowland
------------ grip: "c" camera, Thailand
Gordon Segrove
---------- focus puller: underwater camera, second unit
David M. Wermus
--------- location assistant: second unit

World Premiere

9 december 1997 in de Odeon Leicester Square,Londen

US Release Datum

19 december 1997

Europese Release Data

België ------------------ 17 december 1997
Denemarken -------------- 19 december 1997
Duitsland --------------- 18 december 1997
Engeland ---------------- 12 december 1997
Estonia ----------------- 26 december 1997
Finland ----------------- 19 december 1997
Frankrijk --------------- 17 december 1997
Griekenland ------------- 9 januari 1998
Ijsland ----------------- 12 december 1997
Italië ------------------ 23 december 1997
Nederland --------------- 18 december 1997
Noorwegen --------------- 19 december 1997
Oostenrijk -------------- 19 december 1997
Polen ------------------- 16 januari 1998
Portugal ---------------- 19 december 1997
Slovenië ---------------- 18 december 1997
Spanje ------------------ 16 december 1997
Zweden ------------------ 19 december 1997
Zwitserland ------------- 18 december 1997

Box Office inkomsten

335,3 miljoen Dollar

TV Premiere

13 oktober 1999 op ITV Television

Speelduur

114 Minuten

Gadgets

  • Walther P99
  • Dunhill aansteker met ingebouwde granaat
  • Sea-Vac
  • Omega Seamaster uurwerk met ontstekings mechanisme
  • Ericsson JB988 Hightech GSM met volgende gadgets:
  • Vingerafdruk scanner
  • Besturing van de auto
  • Elektrisch schok systeem
  • BMW 750I met volgende gadgets:
  • Kabel snijder vooraan
  • Raketten verborgen in het dak
  • Besturing op afstand
  • Zelfverdediging systeem
  • Systeem voor het gooien van spikes
  • Zelf opblaasbare banden
  • Video camera met uplink via satelliet
  • GPS encoder Armband met rappel koord
  • Oorbellen met slot opener
  • Granaat in de vorm van een sigaretten aansteker

Film locaties

  • RAF Mildenhall in Suffolk,Engeland
  • HMS Westminster in het Portsmouth Naval Dockyard,Engeland
  • Training simulator in Fareham,Hampshire,Engeland
  • London Walland Mansion House in Londen,Engeland
  • New College and Brasenose College in Oxford,Engeland
  • Harmsworth Quays Printers in Surrey Docks,Rotherhithe,Engeland
  • Westferry Printers in Isle of Dogs,Londen,Engeland
  • Financial Times Building in East India Dock,Londen,Engeland
  • IBM Headquarters in Bedfont Lakes,Engeland
  • Stoke Poges Golf Club in Stoke Poges,Engeland
  • Atlantic Kempinski Hotel in Hamburg,Duitsland
  • Brent Cross Shopping Centre in Londen,Engeland
  • Somerset House in Londen,England
  • Luchthaven van Hamburg in Duitsland
  • Private Hangar op de luchthaven van Stansted,Engeland
  • Het centrum van Hamburg in Duitsland
  • Peyresourde in de Pyreneen,Frankrijk
  • Bangkok in Thailand
  • Baja Studios tank in Tijuana,Mexico
  • Frogmore Studios in Frogmore,Engeland
  • 007 Stage Tank in de Pinewood Studios,Engeland
  • Arizona en Florida in de USA
  • Tarbe en Biarritz in Frankrijk
Story Cast Crew Premiere
Home Links Contakt Boeken Producers Films Foto Album Agenda Verzamelen